LAJMI I FUNDIT:

Roma i ‘hakmerret’ Barcelonës për Malcomin – Fitore me shumë gola e italianëve, por braziliani që futi në sherr dy klubet shënon një herë

Roma i ‘hakmerret’ Barcelonës për Malcomin – Fitore me shumë gola e italianëve, por braziliani që futi në sherr dy klubet shënon një herë
ARLINGTON, TX - JULY 31: Alessandro Florenzi #24 of Roma raises his hands after scoring a goal against Barcelona in the second half of a soccer match at AT&T Stadium on July 31, 2018 in Arlington, Texas. (Photo by Richard Rodriguez/Getty Images)

Roma ka arritur ta mposht Barcelonën me rezultat 4-2 në kuadër të International Champions Cup që po mbahet në SHBA.

Reklama

Në një ndeshje që më së paku rezultati ishte në plan të parë, trajnerët e dyja skuadrave provuan disa prej lojtarëve dhe në total së bashku bën njëzet zëvendësime.

Rafinha solli në epërsi katalunasit qysh në minutën e pestë të takimit pas një pasimi të Munir El Haddadit.

Bryan Christante (Getty Images)

Roma barazoi me asistimin e të posa-ardhurin Justin Kluivert në minutën e 34-të, ku realizator ishte Stephan el Shaaraëy.

Pjesa e parë u mbyll me këtë rezultat.

Në pjesën e dytë të dy trajnerët bën shumë zëvendësime, duke u dhënë rrugë Romës që ta fitojë ndeshjen, pasi kishte më shumë kualitet në bankë.

Juan Brandariz i Barcelonës shkakton penallti në Patrik Schick (Getty Images)

Katalunsit kaluan në epërsi në minutën e 56-të kur Malcom arriti të shënojë, por kjo ishte e gjitha.

Roma arriti të shënojë tri herë në tetë minuta, duke e fituar ndeshjen me rezultat 4-2.

Roma duke festuar golin e katërt (Getty Images)

Florenzi, Cristante dhe Perotti nga pika e bardhë shënuan golat për italianët, që i hakmerren në një mënyrë Barcelonës, për transferimin e brazilianit Malcom./Telegrafi/  

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Premier League
Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Premier League
Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Ndërkombëtare
Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bundesliga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori