LAJMI I FUNDIT:

Roma fiton fare në fund ndaj Cremoneses për të kaluar në çerekfinale të Kupës së Italisë

Roma fiton fare në fund ndaj Cremoneses për të kaluar në çerekfinale të Kupës së Italisë

Një fitore e madhe për Romën në Kupën e Italisë, pasi ata kaluan në çerekfinale duke mposhtur Cremonese me rezultatin 2-1.

Ndeshja ishte e emocionuar dhe e pasur me ngjarje, duke sjellë një përqendrim të veçantë në pjesën e dytë.

Mysafirët filluan mirë me një gol të shënuar nga Frank Tsadjout në minutën e 37-te, duke përdorur një asist të shkëlqyeshëm nga Paolo Ghiglione. Kjo bëri që Cremonese të merrte avantazhin dhe të shfaq një lojë të fortë.


https://twitter.com/vartatico/status/1742646685791060004

Megjithatë, Roma nuk u dorëzua dhe përfundoi pjesën e parë në një ritëm të fortë. Pjesa e dytë e ndeshjes u dominua plotësisht nga vendasit, që arritën të shënoni dy gola vendimtarë.

Romelu Lukaku shënonte rikthimin në minutën e 77-të, duke e barazuar rezultatin me një goditje të fuqishme, e asistuar nga Sardar Azmoun.

https://twitter.com/vartatico/status/1742661541411831995

Në vazhdim, Paulo Dybala siguroi avantazhin për Romën duke shënuar nga penalltia dhe duke çuar skuadrën e tij drejt fitores.

Me këtë rezultat emocionues, Roma ka siguruar kalimin në çerekfinale të Kupës së Italisë. Kjo fitore sjell një motiv të veçantë për lojtarët dhe Jose Mourinhon që të synojnë fitimin e garës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zyrtarizimi çështje orësh, zbulohet skuadra që po e paguan klauzolën e Dani Olmos

Zyrtarizimi çështje orësh, zbulohet skuadra që po e paguan klauzolën e Dani Olmos

Bundesliga
Spanja do përballet me pasoja serioze nëse Lamine Yamal luan në vazhdime ndaj Anglisë

Spanja do përballet me pasoja serioze nëse Lamine Yamal luan në vazhdime ndaj Anglisë

Përfaqësueset
City mbetet pa Ederson, portieri brazilian arrin marrëveshjen me klubin e ri

City mbetet pa Ederson, portieri brazilian arrin marrëveshjen me klubin e ri

Premier League
Kane i drejtohet Yamalit me një mesazh para finales së Euro 2024

Kane i drejtohet Yamalit me një mesazh para finales së Euro 2024

Përfaqësueset
Objektivi i verës i Real Madridit e konfirmon publikisht se nuk do t’i bashkohet atyre

Objektivi i verës i Real Madridit e konfirmon publikisht se nuk do t’i bashkohet atyre

La Liga
Bayerni ka konkurrencë të fortë dy klube për Xavi Simons

Bayerni ka konkurrencë të fortë dy klube për Xavi Simons

Ligue 1
Kalo në kategori