LAJMI I FUNDIT:

Roma fiton sfidën atraktive ndaj Sassuolos

Roma fiton sfidën atraktive ndaj Sassuolos
Roma (Foto: Paolo Bruno/Getty Images/Guliver)

Me rezultat 4-2, Roma e ka mposhtur Sassuolon në ndeshjen e javës së tretë në Serie A, e cila u zhvillua në Stadio Olimpico në kryeqytetin italian.

Reklama

Fillim fantastik i Giallorossëve në pjesën e parë të takimit, në të cilën arritën t’i shënojnë plot katër gola. Bryan Cristante e nisi serinë e golave (12′) duke shënuar në portën kundërshtare falë asistimit nga Lorenzo Pellegrini.

(Foto: Paolo Bruno/Getty Images/Guliver)

Nuk zgjati shumë dhe erdhi goli nga sulmuesi boshnjak, Edin Dzeko (19′), teksa kësaj radhe asistues ishte Aleksandar Kolarov.

Lorenzo Pellegrini vazhdoi me lojën e mirë duke dhuruar një tjetër asistim, këtë herë për Henrikh Mkhitaryan (22′) që u regjistrua në listën e golashënuesve.

(Foto: Paolo Bruno/Getty Images/Guliver)

Justin Kluivert e shënoi golin e katërt të vendasve, ndërsa ky ishte asistimi i tretë i Pellegrinit në këtë gjysmë të parë (33′).

Në fraksionin e dytë, Roma ka mundur të shënojë akoma më shumë gola, pasi pati raste të shumta, mirëpo mungoi konkretizimi.

(Foto: Paolo Bruno/Getty Images/Guliver)

Kjo bëri që mysafirët ta gjenin rrjetën në dy raste, me anë të Domenico Berardit (53′ dhe 72′).

Kjo ishte fitorja e parë sezonale e Romës që ka regjistruar edhe dy barazime dhe ka arkëtuar pesë pikë. Për Sassuolon kjo ishte humbja e dytë, ndërsa ka regjistruar edhe një fitore. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

La Liga
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Al Nassr fiton trilerin e shtatë golave ndaj Al Ahli - Ronaldo nuk ndalet as këtë xhiro

Al Nassr fiton trilerin e shtatë golave ndaj Al Ahli - Ronaldo nuk ndalet as këtë xhiro

Ligat tjera
Ramos thyen dy rekordet e Raul Gonzalez në La Liga dhe Ligën e Kampionëve

Ramos thyen dy rekordet e Raul Gonzalez në La Liga dhe Ligën e Kampionëve

La Liga
Pochettino tregon çfarë pret nga Armando Broja

Pochettino tregon çfarë pret nga Armando Broja

Premier League
Sjellje antisociale, raport psikiatrik dhe shmangie e gjobave: Lehmann akuzohet tani se ka sulmuar me motor-sharrë garazhin e fqinjit

Sjellje antisociale, raport psikiatrik dhe shmangie e gjobave: Lehmann akuzohet tani se ka sulmuar me motor-sharrë garazhin e fqinjit

Ndërkombëtare
Kalo në kategori