LAJMI I FUNDIT:

Roma fiton me rezultat bindës ndaj Veronës

Roma fiton me rezultat bindës ndaj Veronës
Verona vs Roma (Foto: Alessandro Sabattini/Getty Images/Guliver)

Roma ka arritur ta mposhtë Veronën në kuadër të javës së 14-të në Serie A me rezultat 1-3.

Të parët ishin Giallorossët ata që kaluan në epërsi me anë të Justin Kluivertit që shënoi në minutën e 17-të nga një asistim i Lorenzo Pellegrinit.


Por, epërsia e tyre nuk zgjati shumë, pasi Verona arriti t’i barazonte shifrat me golin e Davide Faraonit (21’), që u shërbye mjaftë mirë nga Mattia Zaccagni.

Verona vs Roma (Foto: Alessandro Sabattini/Getty Images/Guliver)

Kur u mendua se pjesa e parë po përfundonte me këtë rezultat, Roma fitoi një penallti që në gol e konvertoi Diego Perotti në minutën e 45-të.

Pjesa e dytë kishin një ritëm edhe më të shpejtë, me vendasit që kërkonin ta barazonin  rezultatin.

Verona vs Roma (Foto: Alessandro Sabattini/Getty Images/Guliver)

Mirëpo, Roma ishte e vendosur të sulmonte dhe të blindonte fitoren dhe këtë gjë e arriti ta bënte në minutën e 90+2 me golin e realizuar nga Henrik Mkhitaryan.

Pas javës së 14-të, romakët gjenden në vendin e katërt me 28 pikë, ndërsa në xhiron e 15-të do të takohen me Interin. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Si të mungonte një perlë e Granit Xhakës në festën e titullit te Bayer Leverkusen – mesfushori shqiptar shënon me stil nga 30 metra

Si të mungonte një perlë e Granit Xhakës në festën e titullit te Bayer Leverkusen – mesfushori shqiptar shënon me stil nga 30 metra

Bundesliga
Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Liga e Kampionëve
Përplasje mes dy futbollistëve në fushë te Real Madridi, Valverde e ofendon rëndë Brahim Diazin

Përplasje mes dy futbollistëve në fushë te Real Madridi, Valverde e ofendon rëndë Brahim Diazin

La Liga
Presidenti i Llapit me akuza të rënda drejt FFK-së pas barazimit me Dukagjinin

Presidenti i Llapit me akuza të rënda drejt FFK-së pas barazimit me Dukagjinin

Superliga
Jo vetëm Endrick e Mbappe, Reali do ta transferojë edhe një top sulmues në verë

Jo vetëm Endrick e Mbappe, Reali do ta transferojë edhe një top sulmues në verë

La Liga
Momente tensioni në fund të ndeshjes mes Dukagjinit dhe Llapit

Momente tensioni në fund të ndeshjes mes Dukagjinit dhe Llapit

Superliga
Kalo në kategori