LAJMI I FUNDIT:

Roma fiton ndaj Basaksehir dhe mbetet në garë për vendin e parë në grup

Roma fiton ndaj Basaksehir dhe mbetet në garë për vendin e parë në grup

Roma ka shënuar fitore si mysafir ndaj Istanbul Basaksehir me rezultat 3-0.

Reklama

Kjo fitore e dërgon Romën në vendin e dytë, me pikë të barabarta me Borussia Moenchengladbach.

Ndeshja nisi mirë për romakët që i radhitën rastet para portës së Basaksehir.

Goli erdhi në minutën e 30-të kur Jordan Veretout shënoi për 1-0 nga pika e bardhë.

Nuk vonoi shumë dhe erdhi edhe goli i dytë në ndeshje.

Në minutën e 41-të pas një aksioni individual Justin Kluviert shënoi për 2-0.

Edin Dzeko e mbylli pjesën e parë duke shënuar gol të bukur pas asistimit të Lorenzo Pellegrinit.

Në pjesën e dytë edhe pse kishte raste, rrjetat nuk u tundën.

Roma me këtë fitore ka tetë pikë, ndërsa turqit e Basaksehir kanë shtatë pikë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

La Liga
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Al Nassr fiton trilerin e shtatë golave ndaj Al Ahli - Ronaldo nuk ndalet as këtë xhiro

Al Nassr fiton trilerin e shtatë golave ndaj Al Ahli - Ronaldo nuk ndalet as këtë xhiro

Ligat tjera
Ramos thyen dy rekordet e Raul Gonzalez në La Liga dhe Ligën e Kampionëve

Ramos thyen dy rekordet e Raul Gonzalez në La Liga dhe Ligën e Kampionëve

La Liga
Pochettino tregon çfarë pret nga Armando Broja

Pochettino tregon çfarë pret nga Armando Broja

Premier League
Sjellje antisociale, raport psikiatrik dhe shmangie e gjobave: Lehmann akuzohet tani se ka sulmuar me motor-sharrë garazhin e fqinjit

Sjellje antisociale, raport psikiatrik dhe shmangie e gjobave: Lehmann akuzohet tani se ka sulmuar me motor-sharrë garazhin e fqinjit

Ndërkombëtare
Kalo në kategori