LAJMI I FUNDIT:

Roma e vendosur të shkëmbejë Kluivertin me Mkhitaryanin, por Arsenali kërkon një marrëveshje tjetër

Roma e vendosur të shkëmbejë Kluivertin me Mkhitaryanin, por Arsenali kërkon një marrëveshje tjetër

Po vazhdojnë bisedimet në mes të Romës dhe Arsenalit për shkëmbimin e lojtarëve si Justin Kluivert me Henrikh Mkhitaryan.

Reklama

Sipas asaj që raporton Corriere dello Sport, Giallorossët duan që të marrin kartonin e armenit, duke ofruar shërbimet e holandezit, por The Gunners duan 10-15 milionë shtesë.

Në mënyrë që të mos ofrojnë edhe para, Roma është e vendosur të ofrojë vetëm Justin Kluivertin.

Por, skuadra londineze po kërkon edhe shumën e parave, që të lë armenin të qëndrojë në Olimpico.

Justin është djali i legjendës holandeze Patrick Kluivert dhe së fundmi ka mbushur 21 vite.

Ai ka shënuar shtatë gola dhe ka bërë dy asistime në 27 ndeshje të zhvilluara.

Mkhitaryan është dhjetë vite më i vjetër dhe ka shënuar gjashtë gola, e ka bërë katër asistime në 20 paraqitje. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Serie A
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Kalo në kategori