Roma dhe Di Francesco gjejnë qetësinë, fitore bindëse në shtëpi ndaj Frosinones

ROME, ITALY - SEPTEMBER 26: Cengiz Under with his teammates of AS Roma celebrates after scoring the opening goal during the Serie A match between AS Roma and Frosinone Calcio at Stadio Olimpico on September 26, 2018 in Rome, Italy. (Photo by Paolo Bruno/Getty Images)

Roma është kthyer te fitoret, pas dy barazimeve dhe dy humbjeve, duke mposhtur bindshëm Frosiononen me rezultat 4-0.

Trajneri Eusebio Di Francesco ka qenë kryefjala e medieve italiane në këtë javë, duke u aluduar për një shkarkim të tij.

Por djelmoshat e tij reaguan mirë, duke fituar.

Ndeshja nisi me këmbë të mbarë për romakët, që shënuan që në minutën e dytë me Cengiz Under.

Cengiz Under . (Photo by Paolo Bruno/Getty Images)

Nuk vonoi shumë dhe erdhi edhe goli i dytë me Pastoren që shënoi në minutën e 28-të.

Vulës takimit që në pjesën e parë ia dha El Shaarawy që shënoi për 3-0 në minutën 35-të, rezultat me të cilin u mbyll edhe pjesa e parë.

Në pjesën e dytë Roma e kontrolloi ndeshjen.

Roma shënoni edhe një herë në fund me Koloarov.