0Shares

Thuhet se Roma kanë rënë dakord për një marrëveshje me Unai Emeryn për të zëvendësuar Luciano Spallettin sezonin e ardhshëm.

Sipas Corriere dello Sport, Giallorossët kanë formuluar një marrëveshje 3-vjeçare për trajnerin spanjoll, i cili aktualisht është përgjegjës në PSG.

Emërimi do të shohë ish-trajnerin e Sevillas të bashkohet me drejtorin sportiv Monchi, me thashetheme të forta se edhe ai do të bashkohet me Romën këtë verë, përcjell Telegrafi.

Emery favorit për postin e trajnerit të Romës Emery favorit për postin e trajnerit të Romës

Megjithatë, Gazzetta dello Sport, e jep një emër tjetër favorit për të zëvendësuar Spallettin në postin e trajnerit të Romës.

Sipas këtij mediumi, ish-trajneri i Francës dhe PSG-së, Laurent Blanc, është gjithashtu në kornizë për të pasuar Spalletin, me italianin që ka gjasa të largohet në fund të sezonit aktual. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)