LAJMI I FUNDIT:

Roma 5-2 Benevento: Notat e lojtarëve, Under më i miri

Roma 5-2 Benevento: Notat e lojtarëve, Under më i miri
Edin Dzeko duke festuar golin me bashkëlojtarët (Getty Images)

Roma fitoi kundër Beneventos me rezultat 5-2 në Serie A dhe kështu u ngjit në vendin e katër.

Reklama

Golat për klubin nga kryeqyteti italian i shënuan Federico Fazio (26′), Edin Dzeko (59′), Cengiz Under (62′, 75′) dhe Gregorie Defrel (+90′).

Fitorja ndaj Beneventos e pozicionon Romën në vendin e katër, mbi Lazion
Lexo po ashtu Fitorja ndaj Beneventos e pozicionon Romën në vendin e katër, mbi Lazion

Për mysafirët shënuan Guilherme (7′) dhe Enrico Brignola (76′).

Më i miri në këtë takim ishte turku Defrel, i cili përveç golave dhuroi edhe një asistim (te goli i Dzekos). Përveç golashënuesve paraqitje të mirë arritën të bëjnë edhe Diego Perotti e Alessandro Florenzi.

Më i miri për mysafirët ishte Guilherme dhe mesfushori i njohur brazilian, Sandro.

Berat Gjimshiti ashtu si pjesa tjetër e mbrojtjes la shumë për të dëshiruar, më poshtë keni notat e lojtarëve. /Telegrafi/

Roma:

Benevento:

Në trend Sport

Më shumë
Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

La Liga
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Sjellje antisociale, raport psikiatrik dhe shmangie e gjobave: Lehmann akuzohet tani se ka sulmuar me motor-sharrë garazhin e fqinjit

Sjellje antisociale, raport psikiatrik dhe shmangie e gjobave: Lehmann akuzohet tani se ka sulmuar me motor-sharrë garazhin e fqinjit

Ndërkombëtare
Al Nassr fiton trilerin e shtatë golave ndaj Al Ahli - Ronaldo nuk ndalet as këtë xhiro

Al Nassr fiton trilerin e shtatë golave ndaj Al Ahli - Ronaldo nuk ndalet as këtë xhiro

Ligat tjera
Ronaldo shënoi dy herë për Al Nassr, por humbi një rast të qind për qind me portën e zbrazët

Ronaldo shënoi dy herë për Al Nassr, por humbi një rast të qind për qind me portën e zbrazët

Ligat tjera
Ramos thyen dy rekordet e Raul Gonzalez në La Liga dhe Ligën e Kampionëve

Ramos thyen dy rekordet e Raul Gonzalez në La Liga dhe Ligën e Kampionëve

La Liga
Kalo në kategori