Roma ka fituar ndaj Hellas Veronës me rezultat 3-0 në Serie A.

Ishte një ndeshje e lehtë, e cila filloi me golin e Radja Nainggolan (22’) dhe pastaj Edin Dzeko (34’, 61’).

Më i miri në takim ishte sulmuesi boshnjak, ndërsa paraqitje të mirë arritën të bëjnë edhe: Stephan El Shaarawy, Alessandro Florenzi dhe Lorenzo Pellegrini.

Më poshtë keni notat e lojtarëve të të dy skuadrave:

Roma:

Hellas Verona: