LAJMI I FUNDIT:

Rok Kronaveter i tregon Sllovenisë dhe gjithë botës si shënohet një gjuajtje e lirë e përkyer (Video)

Rok Kronaveter i tregon Sllovenisë dhe gjithë botës si shënohet një gjuajtje e lirë e përkyer (Video)

Mesfushori i Olimpija Ljubljanas ka shënuar një gjuajtje të lirë të shkëlqyer nga mbi 30 metra.

Reklama

Skuadra e Rok ishte përballë ekipit bjellorus, Dinamo minsk.

Minsk ishte afër që të fitonte miqësoren përballë sllovenëve, derisa në skenë us hfaq Rok Kronaveter në minutën e 88-të.

Lojtari 31 vjeçar arriti në mënyrë spektakolare që të shënojë një gol nga gjuajtja e lrië me një goditje të fuqishme dhe precize.

Me këtë gol do të ishte krenar edhe Cristiano Ronaldo, i cili ka ditur që të shënojë gola të tillë në karrierën e tij.

Ky perfeksion i Kronaveter bëri që ky takim të përfundonte në mënyrë të barabartë.

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Man Utd mund të nënshkruajë falas në janar zëvendësuesin e Sanchos, katër emra në listë

Man Utd mund të nënshkruajë falas në janar zëvendësuesin e Sanchos, katër emra në listë

Premier League
Shqetësime te Inter Miami, Messi dhe Alba u larguan nga fusha në pjesën e parë për shkak të lëndimeve

Shqetësime te Inter Miami, Messi dhe Alba u larguan nga fusha në pjesën e parë për shkak të lëndimeve

Ligat tjera
UEFA gjobit Shqipërinë me 44 mijë euro për ekseset në ndeshjen ndaj Polonisë, i jep edhe pesë paralajmërime

UEFA gjobit Shqipërinë me 44 mijë euro për ekseset në ndeshjen ndaj Polonisë, i jep edhe pesë paralajmërime

Kombëtarja e Shqipërisë
Arsenalit iu desh të ndryshonte emrin e stadiumit në Ligën e Kampionëve, arsyja është shumë interesante

Arsenalit iu desh të ndryshonte emrin e stadiumit në Ligën e Kampionëve, arsyja është shumë interesante

Liga e Kampionëve
UEFA ia shqipton dënimin Rumanisë pas skandalit me Kosovën

UEFA ia shqipton dënimin Rumanisë pas skandalit me Kosovën

Përfaqësuesja e Kosovës

"Çfarë po bën ai në ekipin tonë", tifozët shpërthejnë me komente pas një gabimi trashanik nga Barcelona

La Liga
Kalo në kategori