Rodrigo Hernandez ‘Rodri’ ka vendosur të largohet nga Atletico Madridi gjatë këtij afati kalimtar veror.

AS raporton se Manchester City është i gatshëm ta paguajë klauzolën e lojtarit, mirëpo klubi spanjoll po përpiqet të bëjë maksimumin, në mënyrë që ai të mos largohet.

Të gjitha lajmet nga Rodrigo Të gjitha lajmet nga Rodrigo

Megjithatë, lojtari 28-vjeçar ka vendosur të largohet nga Wanda Metropolitano dhe me shumë mundësi mund të luajë në Ligën Premier.

Kampioni anglez mund ta blejë futbollistin ofensiv në rast e paguan klauzolën e tij në vlerë prej 70 milionë eurosh.

Rodrigo është lidhur edhe me një kalim te Bayern Munichu që nga fundi i sezonit të kaluar. /Telegrafi/