Një nëpunës në Gjykatën e Lartë të Los Angelesit tha se Rob Kardashian dhe Blac Chyna kishin arritur një marrëveshje, megjithëse kushtet mbeten të paqarta.

Juristët e mundshëm tashmë ishin rreshtuar jashtë gjykatës, por do të shkarkohen duke marrë parasysh përditësimin e minutës së fundit.

Lajmi vjen disa ditë pasi një gjykatës refuzoi kërkesën e Kardashian për të zbatuar një marrëveshje të mëparshme, kështu që është e mundur që të jetë bërë një ofertë e dytë.

Foto: Getty Images

Chyna, po paditi Kardashian për postimin e fotove dhe videove të saj nudo në mediat sociale në korrik 2017, shkruan PageSix.

Reklama

Ish-ylli i “Keeping Up With the Kardashians” ndau serinë e postimeve grafike si pjesë e përplasjeve të trazuara të çiftit pas përfundimit të fejesës së tyre.

Reklama

Përmbajtja eksplicite përfshinte një foto të asaj që Kardashian pretendonte se ishte vagjina e Chynas, të cilën ajo dyshohet se ia dërgoi atij në një mesazh me tekst pasi ai e kërkoi atë në mënyrë që ai ta shihet “para se të bënte dush”.

Foto: Getty

“Kjo është nga Chyna dje për mua. Kurrë në jetën time nuk kam qenë kaq i pandershëm. Sapo i bleva asaj 250 mijë bizhuteri dje. Kjo grua është kaq e pandershme dhe nuk më intereson”, kishte shkruar ai në postim.

Reklama

Kardashian postoi gjithashtu një video që shfaqte Chyna në shtrat me një burrë tjetër.

Ditë më vonë, Chyna mori një urdhër ndalimi ndaj ish të fejuarit të saj. Robert Shapiro, avokati që përfaqësonte Kardashian në atë kohë, më pas kërkoi falje në emër të klientit të tij.

Reklama

Foto: WireImage

“Unë personalisht në emër të Robert Kardashian kërkova falje dhe shpreha keqardhjen tonë për atë që ka ndodhur në dy ditët e fundit, dhe tani ne vazhdojmë të bëjmë një gjë dhe vetëm një gjë: çfarëdo që është në interesin më të mirë të këtij fëmije”, tha Shapiro në atë kohë, duke iu referuar vajzës së çiftit, Dream.

Reklama
Blac Chyna thotë se vendimi i gjyqtarit në rastin kundër familjes Kardashian ishte i padrejtë Blac Chyna thotë se vendimi i gjyqtarit në rastin kundër familjes Kardashian ishte i padrejtë

Muajin e kaluar, të dy përfunduan një betejë të veçantë ligjore në të cilën Chyna kishte paditur Kardashian dhe familjen e tij për shpifje.

Juria vendosi që Kardashian-Jenners nuk kishin shpifur ndaj Chynan, kështu që ata nuk i dhanë asaj asnjë dëmshpërblim . Megjithatë, juria zbuloi se Kim Kardashian, Kris Jenner dhe Kylie Jenner vepruan për të mbrojtur interesat e tyre ekonomike. /Telegrafi/

Reklama