Blac Chyna nuk beson se humbja e gjyqit të saj kundër familjes Kardashian-Jenner ishte e drejt, duke akuzuar gjyqtarin Gregory W. Alarcon se ka treguar një qëndrim “pamohueshëm armiqësor dhe jashtëzakonisht të njëanshëm” kundër saj dhe avokates, Lynne Ciani.

Sipas dokumenteve të marra nga TMZ, Chyna, 34 vjeç, beson se paragjykimi nga gjyqtari Alarcon ndikoi shumë në rezultatin e gjyqit, veçanërisht udhëzimet e tij për jurinë përpara se të vendosnin kundër yllit televiziv.

Nëna e Chynas, Tokyo Toni, u largua nga salla e gjyqit nga Alarcon për kërcënimin e të pandehurit Kris Jenner dhe më vonë u duk se kërcënoi vetë gjyqtarin, megjithëse më vonë ajo pretendoi se fjalët e saj kishin për qëllim Jenner.

Reklama

Foto: Backgrid

Avokatja e familjes Kardashian u përgjigj në një deklaratë, duke e quajtur paraqitjen e fundit të Chyna një “përpjekje të pabazë për të shpëtuar fytyrën pas humbjes në gjyq”.

Reklama
Të gjitha lajmet nga Blac Chyna Të gjitha lajmet nga Blac Chyna

Avokatja vazhdon duke thënë se ndërsa Chyna mund të jetë e mërzitur me rezultatin, “përpjekja e tyre për të bërë një kockë turku të gjyqtarit Alarcon është e pavlerë, e pandershme dhe meriton sanksione,” duke shtuar se avokati i saj nuk u kundërshtua me gjyqtarin derisa , “pasi juria gjeti kundër klientit të saj.”

Foto: TMZ

Chyna paditi Kris, Kim, Khloe dhe Kylie për 40 milionë dollarë për humbje të të ardhurave dhe më shumë se 60 milionë dollarë në të ardhura të ardhshme, duke pretenduar se familja përdori ndikimin e tyre për të dëmtuar reputacionin e saj dhe për të parandaluar mundësitë financiare pasi dyshohet se ata “konspiruan” për të anuluar sezonin e dytë të “Rob & Chyna”.

Reklama

Foto: Getty Images

Reklama

Pas një gjyqi dy javor, juria vendosi se nuk do t’i jepej dëmshpërblim Chynas dhe se ndërsa Kris, Kim, Khloe dhe Kylie e dinin që Chyna kishte një kontratë me E!.

Chyna ka zbuluar tashmë se ka në plan të dërgoj në rishqyrtim rastin e saj. /Telegrafi/