LAJMI I FUNDIT:

Rion Zejnullahu i bashkohet Clujit, shkon në tre numri i shqiptarëve në klubin rumun

Rion Zejnullahu i bashkohet Clujit, shkon në tre numri i shqiptarëve në klubin rumun

Rion Zejnullahu është transferuar te klubi i famshëm rumun CFR Cluj, duke e quar në tre numërin e lojtarëve shqiptarë në klub.

19-vjeçari së fundi ishte pjesë e ekipit zviceran Schaffhausen, ndërsa ka luajtur me grupmoshat e reja të Luzernit e Grasshoppersit.


Lajmi për transferimin e futbollistit shqiptar është bërë të ditur nga vetë klubi rumun Cluj.

“Mbrojtësi 19-vjeçar me qëndrim në Zvicër me origjinë kosovare, u zhvillua te ekipet si Rappers]ill-Jona e Grasshopper Zurich. Më vonë, Rioni luajti për ekipin U-21 të Luzernit. I urojmë mirëseardhje në Gruia dhe shumë suksese me fanellën tonë”, thuhet në faqen zyrtare të Cluj.

Pjesë e ekipit të parë të Clujit janë reprezentuesi i Kosovës, Ermal Krasniqi dhe ish-reprezentuesi i Shqipërisë, Arlind Ajeti.

Krasniqi mund të largohet në këtë afat kalimtar pasi ka oferta në drejtim të Cluj. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Ylli i Liverpoolit, Alexander-Arnold u dha tifozëve një shfaqje 'të turpshme’ përpara se të asistonte për golin e van Dijk

Ylli i Liverpoolit, Alexander-Arnold u dha tifozëve një shfaqje 'të turpshme’ përpara se të asistonte për golin e van Dijk

Premier League
Arbër Hoxha një hap larg Dinamo Zagrebit, por gjiganti kroat pëlqen edhe anësorin e Ballkanit

Arbër Hoxha një hap larg Dinamo Zagrebit, por gjiganti kroat pëlqen edhe anësorin e Ballkanit

Ligat tjera
UEFA ua shet arabëve Ligën e Kampionëve

UEFA ua shet arabëve Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Një formacion me lojtarët që pritet të kenë klub të ri në janar - nga De Gea te Osimhen

Një formacion me lojtarët që pritet të kenë klub të ri në janar - nga De Gea te Osimhen

Ndërkombëtare
Manchester City bie në vendin e katërt me humbjen nga Aston Villa

Manchester City bie në vendin e katërt me humbjen nga Aston Villa

Premier League
Sondazh: ‘Lojtari i Vitit 2023’ nga lexuesit e Telegrafit

Sondazh: ‘Lojtari i Vitit 2023’ nga lexuesit e Telegrafit

Superliga
Kalo në kategori