Rikthim sensacional, Trepça ’89 eliminon Llapin nga Kupa e Kosovës

Ndeshje spektakolare është zhvilluar në Mitrovicë mes Trepçës ’89 dhe Llapit, por vetëm pas 120 minutave është kuptuar fituese.

Llapj ka humbur epërsinë e dy golave derisa koha e rregullt u mbyll 2-2, për të fituar vendasit pas vazhdimeve 4-3.

Vetëm pas shtatë minutave lojë Llapi kaloi në epërsi me golin e Adnan Januzit për 0-1.

Pjesa e parë u mbyll me epërsinë minimale të llapjanëve, të cilët edhe pjesën e dytë e nisën më mirë.

Ishte minuta e 57-të e ndeshjes, kur mysafirët realizuan sërish me autor të njëjtë Ahmed Januzin për ta dyfishuar epërsinë.

Megjithatë vendasit u kundërpërgjigjën shpejtë, ku realizuan dy gola brenda 15 minutave në të 63 e 78 për të barazuar shifrat në 2-2.

Në kohën shtesë u shënuan edhe tre gola, dy për mitrovicasit dhe një për Llapin për rezultatin përfundimtar 4-3.

Kësisoj Trepça ’89 shkakton befasi të madhe dhe kalon në çerekfinale të Kupës së Kosovës. /Telegrafi/

Real Madrid, kampion i La Ligas për herë të 36-të në historinë e klubit

“Nëse jemi këtu, është për shkak të tij”, Ancelotti i jep merita top yllit të ekipit për suksesin e Real Madridit

Katër gjërat pozitive në fitoren e Real Madridit: Guler shet bileta, Bellingham ‘Pichichi’, kthehet Cortuois dhe Modric me 'kontratë' të re

Titulli i fituar i La Ligës shënon një rekord historik për presidentin Florentino Perez

Girona ‘likuidon’ Barcelonën, shkruan historinë për vete dhe ‘asiston’ Real Madridin

Thomas Tuchel konfirmon një mungesë të madhe të Bayernit për ndeshjen me Real Madridin