Me rikthim sensacional, Teuta kualifikohet në raundin e tretë të Ligës së Konferencës

Teuta e Durrësit ka bërë një rikthim sensacional (3-0) përballë Inter Club d’Escaldes, në ndeshjen kthyese të raundit të dytë të Ligës së Konferencës.

Në ndeshjen e parë të zhvilluar si vendas, Teuta pësoi humbje prej 0-2 nga skuadra e Andorrës.

Kjo e bënte të qartë se në sfidën kthyese në Estadi Comunal D’Andorra La Vella, skuadra shqiptare duhej të sulmonte nga minuta e parë.

Dhe pikërisht këtë e bëri. Rezultati u zhbllokua në minutën e 25-të me golin e Sebino Plakut dhe me këtë rezultat ekipet shkuan në pushim.

Edhe në fraksionin e dytë të lojës ishte Plaku që shënoi golin e dytë (80’) duke e dërguar sfidën në vazhdime.

Gjatë vazhdimeve, skuadra shqiptare ia doli ta shënonte edhe golin e tretë dhe të fitores me anë të Sherif Kallaku (105’+1), i cili ishte i saktë nga pika e bardhë.

Në raundin e tretë, Teuta do ta ketë kundërshtar ekipin irlandez, Shamrock Rovers. /Telegrafi/

Çfarë duhet të ndodhë tani që Liga Premier të marrë një vend shtesë në Ligën e Kampionëve

Ancelotti është vetëm disa javë larg kalimit të Zidanes, pas tij sfida e përballjes me legjendën Miguel Munoz

“Jam tifozi i tij më i madh” – Rakitic emëron ikonën e Barçës si lojtarin e tij të preferuar, nuk është Messi