Rikthim fantastik në çerekun e katërt, Brooklyn triumfon në udhëtim te Nuggets

Brooklyn Nets ka arritur ta fitojë derbin e mbrëmjes ndaj Denver Nuggets.

Ishte një ndeshje fantastike me shumë rikthime në rezultat, ku në fund mysafirët triumfuan me gjashtë pikë diferencë 119:125.

Epërsia më e madhe e vendasve shkoi deri në 21 pikë, por mysafirët rikthimin e madh e bën në çerekun e katërt për ta fituar takimin.

Kevin Durant me 33 pikë, 11 kërcime e shtatë asistime ishte më efikasi në këtë sfidë, derisa edhe Kyrie Irving shfaqi formë të lartë ku e përfundoi ndeshjen me 31 pikë e katër asistime.

Me lojë të mirë te mysafirët u dallua edhe Blake Griffin që shtoi 20 pikë të tjera.

Tek vendasit më efikasi ishte qendra Nikola Jokic me 29 pikë, derisa 28 të tjera i shtoi Porter, por që nuk mjaftuan për fitore. /Telegrafi/

Utah Jazz – Houston Rockets 124:116

Për tre muaj, 50 baste: Publikohet videoja ku Tonali mezi pret të ndëshkohet me karton të verdhë

Reagon babai i Olti Hysenit, pas deklaratës 'bombastike' të lojtarit të talentuar

Zbulohet emri i vërtetë i Kylian Mbappes - ka lënë të shokuar fansat e tij

Një minutë në fushë kushton 2 milionë euro – dështimi më i madh i Chelseat nga blerjet e fundit

Kalimi te Real Madridi nuk ka të bëjë me paratë: Zbulohet pasuria neto e Kylian Mbappes