LAJMI I FUNDIT:

Rikthehet “Dr. Dolittle” me Robert Downey Jr. në rolin kryesor

Rikthehet “Dr. Dolittle” me Robert Downey Jr. në rolin kryesor

Studioja Universal e ka publikuar paraqitjen e parë të shkurtër të filmit “Dr. Dolittle”, në të cilin veterinarin që mund të flasë me kafshët e luan Robert Downey Jr.

Filmi është i bazuar në karakteri e doktor Dolittle nga romani “The Voyages of Doctor Dolittle” të shkrimtarit anglez, Hugh Lofting.

Regjisori Stephan Gaghan në mars të këtij viti njoftoi se është duke punuar në këtë film, i cili do të nisë shfaqjen në janar të vitit 2020.

Në bazë të paraqitjes së shkurtër, ekranizimi i ri i ngjarjes për doktor Dolittle do të dallojë shumë nga filmi i viteve të nëntëdhjeta, ku rolin kryesor e kishte luajtur Eddie Murphy.

Ky është roli i parë për Robert Downey Jr. që nga portretizimi i Tony Stark, gjegjësisht Iron Man në filmat e Marvel.

Ndërsa krahas tij, në këtë film do të luajnë edhe yjet, si Antonio Banderas, Michael Sheen, Harry Coletta e Jim Broadbent. Ndërsa zërat i huazojnë Rami Malek, John Cena, Octavia Spencer, Kumail Nanjiani, Emma Thompson, Marion Cotillard, Frances de la Tour, Carmen Ejogo, Ralph Fiennes, Selena Gomez, Tom Holland e Craig Robinson. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Shakira për ndarjen me Pique: Ishte sikur dikush të më futi një thikë në gjoks

Shakira për ndarjen me Pique: Ishte sikur dikush të më futi një thikë në gjoks

Magazina
Në ditën e publikimit të albumit, familjarët dhe mësuesja e Mozzikut flasin për rrugëtimin e tij në një dokumentar të shkurtër

Në ditën e publikimit të albumit, familjarët dhe mësuesja e Mozzikut flasin për rrugëtimin e tij në një dokumentar të shkurtër

Magazina
Dikur krijuan bashkë hit, sot Bebe Rexha i reagon publikisht G-Eazyt: Ti je një humbës mosmirënjohës, je me fat që njerëzit të duan ende

Dikur krijuan bashkë hit, sot Bebe Rexha i reagon publikisht G-Eazyt: Ti je një humbës mosmirënjohës, je me fat që njerëzit të duan ende

Magazina
Po shijonte një çast intim me të dashurin e saj, Dua Lipa nuk pranon të bëjë fotografi me fansen në Paris

Po shijonte një çast intim me të dashurin e saj, Dua Lipa nuk pranon të bëjë fotografi me fansen në Paris

Magazina
Rita Ora pozon në fshat, sjell koleksionin e ri të

Rita Ora pozon në fshat, sjell koleksionin e ri të "Primark"

Magazina
Është publikuar prej vetëm dy ditësh në Netflix, “Hit Man” po llogaritet tashmë si një prej filmave më të mirë të vitit

Është publikuar prej vetëm dy ditësh në Netflix, “Hit Man” po llogaritet tashmë si një prej filmave më të mirë të vitit

Magazina
Kalo në kategori