Rihanna, është një prej atyre yjeve e cila nuk shfaqet shpesh në tepihun e kuq, por sonte në Londër, i bëri një dhuratë evenimentit të njohur të modës, British Fashion Awards, me prezencën e saj.

Stilistja e ‘Fenty’ u shfaq e mrekullueshme në një fustan të shkurtër të markës së saj në evenimentin e modës të mbajtur në Royal Albert Hall. Nëse Cindrella (Hirushja), do të ishte një influencuese e modës në vitin 2019, do të vishej si Rihanna.

Dhe për të bërë një seancë të mirë fotografish të tapeteve të kuqe, RiRi pozoi përkrah A$AP Rocky – i cili ishte veshur ashpër me një kostum të zi Fenty.

Rihanna në British Fashion Awards 2019 (Foto: Getty Images/Guliver)

The British Fashion Awards feston çdo vit më të mirat e modës britanike, duke njohur risinë e stilistëve dhe shtëpive të dizajnit në Mbretërinë e Bashkuar.

Të gjitha lajmet nga Rihanna Të gjitha lajmet nga Rihanna

Rihanna, e cila ka bërë emrin e saj në industrinë e modës për linjën e saj Fenty dhe linjën e saj të brendshme femrash Savage x Fenty, foli për ELLE gjatë Javës së Modës në New York në shtator për arsyen pse i bëri të gjitha femrat të ndjehen të përfaqësuara dhe të përfshira në Savage x.

Rihanna në British Fashion Awards 2019 (Foto: Getty Images/Guliver)

“Ju jeni në këto pjesë”, tha ajo. “Të gjitha femrat janë të rëndësishme, të gjitha femrat përkasin këtu, në platformën më të madhe që mund t’i jap”.”Unë kam dashur të nxjerrë në pah gratë që janë të fuqishme. Për mua, fuqia në çfarëdo mënyre që ju zotëroni është shumë seksi”, tha mes të tjerash Riri. /Telegrafi/

Rihanna në British Fashion Awards 2019 (Foto: Getty Images/Guliver)

Rihanna në British Fashion Awards 2019 (Foto: Getty Images/uliver)