Ricky Martin konfirmon se është i martuar.

Reklama

Aktori i njohur Ricky Martin ka konfirmuar se ai dhe partneri i tij, Jwan Yosef, janë martuar.

Ricky Martin dhe Jwan Yosef (Getty Images)

Duke folur për revistën “E!” në SHBA, Martin tha: “Jam një bashkëshort tani, e në muajt që vijnë do organizojmë një ceremoni të madhe”,

“Ne kemi shkëmbyer premtime, dhe kemi betuar gjithçka, si dhe kemi nënshkruar të gjitha letrat që na duheshin për kurorëzimin”, vazhdoi Martin.

Dy aktorët e njohur kanë konfirmuar së fundmi martesën e tyre (Getty Images)

Ndërsa sa i përket dasmës së çiftit homoseksual, Martin tha se një festim tre-ditor është planifikuar.

Reklama

Martin dhe artisti Yosef kanë qenë së bashku që nga viti 2016 dhe shpallën lidhjen e tyre të hapur më vonë, gjatë intervistës në “The Ellen DeGeneres Show”. Ata janë prindër të binjakëve tetëvjeçarë: Matteos dhe Valentino.

Reklama

(Getty Images)

Martin është ndër yjet e serisë së re “The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story”, ku luan rolin e të dashurit të projektuesit të vrarë të modës, Antonio D’Amico. /Telegrafi/