LAJMI I FUNDIT:

Rezultatet dhe renditja tabelare pas javës së 25-të në BKT Superligën e Kosovës

Rezultatet dhe renditja tabelare pas javës së 25-të në BKT Superligën e Kosovës

Ka përfunduar me sukses java e 25-të në BKT Superligën e Kosovës.

Reklama

Përballja më interesante e kësaj jave ishte ajo në mes të Gjilanit dhe Llapit, me dy skuadrat që morën nga një pikë në barazimin 1-1.

Një tjetër takim interesant ishte edhe ai në Klinë, ku Dukagjini ia doli të merrte një pikë në sfidën ndaj Dritës.

Ballkani në anën tjetër përfitoi nga këto dy barazime të skuadrave gjilanase, pasi triumfoi përballë Feronikelit me rezultat të thellë, 6-0.

Fitore më komode mori Prishtina, pasi ia doli në shtëpi që të mposhte Ulpianën me rezultat 2-0.

Një fitore tejet të rëndësishme në këtë javë e mori edhe Malisheva, që si mysafir i Drenicës triumfoi me rezultat 3-2.

Më poshtë keni rezultatet dhe renditje tabelare pas javës së 25-të në Superligën e Kosovës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Intelektualët” e Dritës me koreografi për ngjarjet e fundit në veri: Kur ushtria juaj të kthehet në tokën tonë

“Intelektualët” e Dritës me koreografi për ngjarjet e fundit në veri: Kur ushtria juaj të kthehet në tokën tonë

Superliga
Edon Zhegrova shënon super gol te Lille

Edon Zhegrova shënon super gol te Lille

Ligue 1
Humbësi i vitit: Një bastvënës humbi 11 mijë euro për shkak të gabimit trashanik  të gjyqtarëve në Angli

Humbësi i vitit: Një bastvënës humbi 11 mijë euro për shkak të gabimit trashanik të gjyqtarëve në Angli

Premier League
Mauricio Pochettino i jep një këshillë mikut të tij të vjetër Mikel Artetas: Ajo që po bën me këta dy lojtarë të Arsenalit është e rrezikshme

Mauricio Pochettino i jep një këshillë mikut të tij të vjetër Mikel Artetas: Ajo që po bën me këta dy lojtarë të Arsenalit është e rrezikshme

Premier League
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Gjyqtarët e VAR-it që anuluan një gol të rregullt të Liverpoolit marrin dënimin

Gjyqtarët e VAR-it që anuluan një gol të rregullt të Liverpoolit marrin dënimin

Premier League
Kalo në kategori