LAJMI I FUNDIT:

Revista prestigjioze “Rolling Stone” e rendit albumin e Bebe Rexhës si një nga 100 albumet më të mira të vitit

Revista prestigjioze “Rolling Stone” e rendit albumin e Bebe Rexhës si një nga 100 albumet më të mira të vitit
Bebe Rexha (Foto: Gilbert Flores/Penske Media via Getty Images)

Revista prestigjioze e muzikës Rolling Stone ka publikuar listën e saj të përvitshme të 100 albumeve më të mira, dhe këtë vit ka një emër shqiptar që shkëlqen në mesin e yjeve botërore.

Këngëtarja e njohur me famë ndërkombëtare, Bebe Rexha, është e pranishme me albumin e saj të fundit “Bebe”, i cili është lansuar në shitje në prill dhe shënon albumin e saj të tretë në karrierë.

Albumi “Bebe” ka arritur të kapërcejë kufijtë dhe të prekë zemrat e dëgjuesve anembanë botës, duke përfshirë një gamë të gjerë zhanresh muzikore që variojnë nga popi deri te elemente të synthit të viteve ’80, duke shtuar një nuancë të freskët në diskografinë e Rexhës.

Koopertina e albumit “Bebe” nga Bebe Rexha (Foto: Bebe Rexha/Instagram)

Kritikët dhe fansat janë njëzëri në vlerësimet e tyre, duke e cilësuar atë jo vetëm si një prej albumeve më të mira të vitit, por edhe si një nga punët më të rëndësishme të Bebe Rexhës.

Bebe Rexha publikon një sërë pozash atraktive dhe provokuese në të zeza për ndjekësit e saj në TikTok
Lexo po ashtu Bebe Rexha publikon një sërë pozash atraktive dhe provokuese në të zeza për ndjekësit e saj në TikTok

E njohur për stilin e saj të guximshëm dhe për aftësinë për të eksploruar tema dhe tinguj të rinj, Bebe Rexha vazhdon të tërheqë vëmendjen në skenën globale të muzikës. Me “Bebe”, ajo na ka dhënë një koleksion këngësh që janë si një celebrim i jetës, dashurisë dhe sfidave të të qenurit i ri në këto kohë të ndryshueshme.

Bebe Rexha (Foto: Michael Buckner/Penske Media via Getty Images)

Përfshirja e albumit “Bebe” në listën e Rolling Stone konfirmon praninë e Rexhës si një artiste e respektuar dhe e pranuar në industrinë e muzikës. Në këtë album, fjalët dhe melodia bashkohen për të krijuar një përvojë dëgjimi të jashtëzakonshme që e bën atë të dallohet në një det të madh të lëshimeve muzikore të vitit.

Ndërsa viti po afron përfundimin e tij, “Bebe” nga Bebe Rexha do të mbetet një nga pikat kulmore të muzikës për vitin 2023, që dëshmon se talenti dhe origjinaliteti do të vazhdojnë të jenë të vlerësuar dhe të festuar në botën e muzikës. /Telegrafi/


Në trend Magazina

Më shumë
Gresa Behluli reagon për herë të parë pas aksidentit të babait të saj, tregon për gjendjen e tij

Gresa Behluli reagon për herë të parë pas aksidentit të babait të saj, tregon për gjendjen e tij

Magazina
Dua Lipa tregon se si cimerja e saj në Londër e spiunonte te prindërit në Kosovë: Fotografonte dhomën time rrëmujë dhe ia dërgonte mamasë

Dua Lipa tregon se si cimerja e saj në Londër e spiunonte te prindërit në Kosovë: Fotografonte dhomën time rrëmujë dhe ia dërgonte mamasë

Magazina
Meritoni dhe Ilnisa në çaste intime me njëri-tjetrin, puthen dhe ledhatohen në dhomën e gjumit

Meritoni dhe Ilnisa në çaste intime me njëri-tjetrin, puthen dhe ledhatohen në dhomën e gjumit

Magazina
Xhuli reagon pas deklaratës kontroverse që në

Xhuli reagon pas deklaratës kontroverse që në "çdo familje ka nga një pedofil": Statistikat dhe shoqëria na tregojnë realitetin

Magazina
Vesa Vllasaliu vihet në siklet gjatë podcastit, moderatori heq bluzën dhe i shfaqet me fanellë të Mërgim Berishës

Vesa Vllasaliu vihet në siklet gjatë podcastit, moderatori heq bluzën dhe i shfaqet me fanellë të Mërgim Berishës

Magazina
“Mua mos ma trego dashurinë me fjalë”- Përplasen Heidi dhe Romeo në “Big Brother Vip Albania”

“Mua mos ma trego dashurinë me fjalë”- Përplasen Heidi dhe Romeo në “Big Brother Vip Albania”

Magazina
Kalo në kategori