LAJMI I FUNDIT:

Renditen 100 lojtarët më të mirë në histori të Ligës Premier

Renditen 100 lojtarët më të mirë në histori të Ligës Premier

Liga Premier ka prodhuar talentë, si lojtarë, po ashtu edhe trajnerë, për më shumë se dy dekada.

Reklama

Për shumë futbollistë, liga anglezë është më e mira në top pesë ligat evropiane.

Por, The Indepedent ka krijuar një listë me lojtarët më të mirë që kanë luajtur dhe luajnë në Ligën Premier, e që nga aty mund të shikohet cilësia e kampionatit.

100: Graeme Le Saux

99: Cesar Azpilicueta

98: Fernandinho

97: James Milner

96: Joe Cole

95: Juninho

94: Marcel Desailly

93: Arjen Robben

92: Robbie Keane

91: Chris Sutton

90: Sami Hyypia

89: Edin Dzeko

88: Lee Dixon

87: Nani

86: Peter Beardsley

85: Freddie Ljungberg

84: Emmanuel Petit

83: Patrice Evra

82: Jay Jay Okocha

81: Steve McManaman

80: Branislav Ivanovic

78: Gary Speed

77: William Gallas

76: Mesut Ozil

75: Gilberto Silva

74: Jamie Carragher

74: Paul Ince

73: Les Ferdinand

72: Raheem Sterling

71: Mark Hughes

70: Gary Pallister

69: Jurgen Klinsmann

68: Ricardo Carvalho

67: Ole Gunnar Solskjaer

66: David Ginola

65: Jimmy-Floyd Hasslebaink

64: Diego Costa

63: Ledley King

62: Michael Essien

61: Marc Overmars

60: Fernando Torres

59: Kevin De Bruyne

58: David Seaman

57: Luka Modric

56: Dennis Irwin

55: Gary Neville

54: Xabi Alonso

53: Paolo Di Canio

52: Edwin van der Sar

51: Dimitar Berbatov

50: Steve Bruce

49: Nicolas Anelka

48: Dwight Yorke

47: Jaap Stam

46: Claude Makelele

45: Teddy Sheringham

44: Michael Carrick

43: Ian Wright

42: Robbie Fowler

41: Carlos Tevez

40: David de Gea

39: Sol Campbell

38: Tony Adams

37: Robert Pires

36: N’Golo Kante

35: Matt Le Tissier

34: Harry Kane

33: Luis Suarez

32: Gianfranco Zola

31: Petr Cech

30: Cesc Fabregas

29: Yaya Toure

28: Michael Owen

27: Robin van Persie

26: Gareth Bale

25: Andy Cole

24: Vincent Kompany

23: Eden Hazard

22: Ruud van Nistelrooy

21: David Beckham

20: Peter Schmeichel

19: Nemanja Vidic

18: Didier Drogba

17: David Silva

16: Rio Ferdinand

15: Steven Gerrard

14: Ashley Cole

13: Dennis Bergkamp

12: Paul Scholes

11: Eric Cantona

10: Sergio Aguero

9: Patrick Vieira

8: John Terry

7: Alan Shearer

6: Wayne Rooney

5: Frank Lampard

4: Roy Keane

3: Ryan Giggs

2: Cristiano Ronaldo

1: Thierry Henry. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Premier League
Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Premier League
Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Ndërkombëtare
Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bundesliga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori