LAJMI I FUNDIT:

Renault Austral – ndër veturat më të shitura në Kosovë

Renault Austral – ndër veturat më të shitura në Kosovë

Falë dizajnit elegant, çmimit të përballueshëm dhe motorëve me efikasitet të karburantit, Renault Austral (SUV kompak) i cili u lansua në vitin 2023, shumë shpejt është bërë një nga veturat C SUV më të shitura në Kosovë.

Çmim promocional

Një nga gjërat që e bën Australin kaq popullor në Kosovë është çmimi i tij. Është një nga SUV-të më të përballueshëm në treg, duke e bërë atë një opsion të shkëlqyeshëm për secilin blerës. Austral gjithashtu vjen me një garanci standarde, e cila siguron paqe mendore për pronarët e rinj.

Efikas në karburant

Një arsye tjetër për popullaritetin e Austral është efikasiteti i karburantit. Është i disponueshëm me një sërë motorësh, duke përfshirë një opsion hibrid 200KF. Motori hibrid është veçanërisht efikas në karburant, me lëvizje elektrike deri 80% në qytet. Duke e bërë atë një zgjedhje të shkëlqyer për shoferët që duan të kursejnë para në kostot e karburantit.

Dizajn elegant

Përveç çmimit dhe efikasitetit të karburantit, Austral është gjithashtu i popullarizuar në Kosovë për shkak të dizajnit të tij elegant. Ka një pamje moderne dhe të hijshme që tërheq shumë blerës. Austral gjithashtu vjen me një sërë veçorish, të tilla si një çati diellore panoramike, sedilje me ngrohje dhe një sistem zëri premium.

Nëse jeni duke kërkuar për një SUV elegant, të përballueshëm dhe me efikasitet të karburantit, Renault Austral është një opsion i shkëlqyeshëm. Australin mund ta gjeni në sallonin e Auto Mita në Kosovë.

View this post on Instagram

A post shared by Auto Mita (@auto.mita)

Për më shumë informacione kontaktoni në: 

Facebook: Auto Mita 

Nr.tel: 045 500 588 

E-mail: info@automita.com 

Në trend Ekonomi

Më shumë
UBT dhe UP në krye të listës - Institucionet kryesore të shkencës sipas Kosovo National H-Index Ranking

UBT dhe UP në krye të listës - Institucionet kryesore të shkencës sipas Kosovo National H-Index Ranking

UBT
Një hapësirë për jetesë të rehatshme - Kompleksi Linda dhe standarde të larta

Një hapësirë për jetesë të rehatshme - Kompleksi Linda dhe standarde të larta

Al Trade Center
Loja e madhe e LIRI afër përfundimit - bëhu fituesi i radhës!

Loja e madhe e LIRI afër përfundimit - bëhu fituesi i radhës!

Liri Prizren
RENAISSANCE: A film by Beyoncen ga 1 – 3 dhjetor në Cinestar Megaplex

RENAISSANCE: A film by Beyoncen ga 1 – 3 dhjetor në Cinestar Megaplex

Cinestar
Falja e tatimit në pronë, Ibrahimi: Komunat do të humbin mbi 28 milionë euro në vitin 2024

Falja e tatimit në pronë, Ibrahimi: Komunat do të humbin mbi 28 milionë euro në vitin 2024

Ekonomi
Studentët nga Kosova tani mund të pajisen me diplomë Amerikane dhe të punojnë për kompanitë në SHBA

Studentët nga Kosova tani mund të pajisen me diplomë Amerikane dhe të punojnë për kompanitë në SHBA

Creative Hub Kosovo
Kalo në kategori