LAJMI I FUNDIT:

Refuzohet oferta e Arsenalit për Justin Kluivert

Refuzohet oferta e Arsenalit për Justin Kluivert
Justin Kluivert. (Photo by Paolo Bruno/Getty Images)

Arsenali ka qenë i interesuar për ta transferuar sulmuesin holandez Justin Kluivert.

Reklama

Topçinjtë kanë raporte shumë të mira me Romën dhe ato vetëm sa janë përforcuar me huazimin për një tjetër vit të Henrikh Mkhitaryan.

Megjithatë skuadra londineze ka kërkuar nga Roma ta lejojnë largimin e Justin Kluivert, por kjo ofertë e tyre është hedhur poshtë.

21-vjeçari shihet si një lojtar me të ardhme të ndritur dhe Roma ka refuzuar një ofertë zyrtare të Arsnealit për të.

Justin Kluivert. (Photo by Maurizio Lagana/Getty Images)

Është raportuar se Arsenal ka ofruar 27 milionë euro plus pesë milionë të tjera bonuses, ofertë që nuk i ka lënë përshtypje Romës.

Giallorosët po planifikojnë ta mbajnë edhe për një tjetër sezon ‘tulipanin’, pasi duan që çmimi i tij të kalojë 50 milionë euro.

Kujtojmë që Kluivert iu bashkua Romës në verën e vitit 2018 nga Ajax për 18 milionë euro. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Dy lojtarët më të rrezikshëm të Real Madridit me të cilët është përballur Xavi si trajner i Barcelonës

Dy lojtarët më të rrezikshëm të Real Madridit me të cilët është përballur Xavi si trajner i Barcelonës

La Liga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

La Liga
Kalo në kategori