Ka përfunduar pjesë e parë mes Real Madridit dhe Betisit me rezultat 4-0.

Pas golit nga Rafael Varane, shënoi edhe Karim Benzema në minutën e 31-të pas një asistimi nga Toni Kroos.

Pas nëntë minutash shënoi edhe Marcelo dhe në minutat shtesë të pjesës së parë shënoi edhe Isco. /Telegrafi/