Reali ndalet me barazim (Video)

Real Madridi nuk ka arritur të shënojë fitore kundër Villarrealit në Santiago Bernabeu, por është dashur të kënaqet me një barazim (1-1).

Vendasit e nisën ndeshjen në mënyrë tejet ofensive duke kërkuar që të realizonin nga minuta e parë.

bruno

Mirëpo, përkundër përpjekjeve dhe rasteve të shumta, Los Blancos nuk e gjetën rrjetin pas 45 minutave të para.

Për më keq ata pranuan gol. Sergio Ramos shkaktoi penalti, ndërsa Bruno Soriano ishte fantastik nga pika e bardhë (45’).

Me të filluar pjesa e dytë, mbrojtësi spanjoll e përmirësoi gabimin e tij duke e barazuar rezultatin (48’).

ram1

Tentativat e Mbretërve deri në mbyllje të sfidës për të shënuar, rezultuan të pasuksesshme dhe takimi përfundoi baras.

Në këtë mënyrë, Real Madridi u ndal për herë të parë në këtë sezon, pasi në katër xhirot e mëparshme kishte njohur vetëm fitore. /Telegrafi/

Nënshkrimi i Mbappes ka shkaktuar tension në zhveshtoren e Real Madridit

Zbulohet se çfarë fshihej pas dedikimit me maskë të Edon Zhegrovës

Tre sulmuesit që Xavi i do për të përforcuar sulmin e Barcelonës këtë verë

"Mjekët më thanë se së shpejti do të vdes", Ish-portieri gjerman tregon sëmundjen e rëndë me të cilën po përballet