LAJMI I FUNDIT:

Reali e përmbys rezultatin ndaj Liverpoolit në fillim të pjesës së dytë

Reali e përmbys rezultatin ndaj Liverpoolit në fillim të pjesës së dytë
(Foto: Screenshot/Twitter)

Real Madridi ka përmbysur gjithçka në Anfield kundër Liverpoolit në minutat e para të gjysmës së dytë.

Reklama

Los Blancos e nisinë për mrekulli fraksionin e dytë të lojës duke e gjetur golin e epërsisë në minutën e 47-të.

Një harkim të mrekullueshëm nga Luka Modric e priti në zonë i pamarkuar Eder Militao për të shënuar me kokë.

(Foto: Screenshot/BT Sport)

Në pjesën e parë u shënuan katër gola, nga dy për secilën skuadër. Rezultatin e zhbllokoi Darwin Nunez me thembër (4’), ndërsa Mohamed Salah e dyfishoi epërsinë e vendasve (14’) pas gafës nga Thibaut Courtois.

Pastaj doli në skenë Vinicius Junior, i cili barazoi gjithçka me dy golat e tij (21’ dhe 36’), i dyti falë gafës së portierit në anën tjetër, Alisson Becker. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Pep Guardiola me kërkesë interesante për UEFA-n dhe FIFA-n pas fitimit të Ligës së Kampionëve

Pep Guardiola me kërkesë interesante për UEFA-n dhe FIFA-n pas fitimit të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Messi nuk përmbahet, godet ashpër PSG-në për dy vitet e kaluara në Parc des Princes

Messi nuk përmbahet, godet ashpër PSG-në për dy vitet e kaluara në Parc des Princes

Ligue 1
Inzaghi: Interi i tregoi botës se kush është me paraqitjen ndaj Man Cityt

Inzaghi: Interi i tregoi botës se kush është me paraqitjen ndaj Man Cityt

Liga e Kampionëve
Intervista emocionale e Jack Grealish pas triumfit historik të Man Cityt në Ligën e Kampionëve

Intervista emocionale e Jack Grealish pas triumfit historik të Man Cityt në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Manchester City fiton për herë të parë në histori trofeun e Ligës së Kampionëve - kompleton tripletën

Manchester City fiton për herë të parë në histori trofeun e Ligës së Kampionëve - kompleton tripletën

Liga e Kampionëve
Notat e lojtarëve, Man City 1-0 Inter: Ederson yll i ndeshjes

Notat e lojtarëve, Man City 1-0 Inter: Ederson yll i ndeshjes

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori