Real Madridi vazhdon me fitore, gjithmonë e më afër titullit

Real Madrid (Foto: Denis Doyle/Getty Images)

Real Madridi ka marr një fitore të radhës, por që po del të jetë shumë e rëndësishme në luftën e tyre për titull kampioni.

Kur kanë mbetur vetëm edhe tri xhiro kah fundi, Real Madridi mposhti Alavesin me rezultat 2-0.

Ndeshja nisi shumë mirë mbretërit që fituan penalti në minutën e 10-të të ndeshjes.

Nga pika e bardhë ishte i saktë Karim Benzeman (1-0).

Pas goli Reali kishte rast të mirë me Toni Kroos, ndërsa Alaves u kundërpërgjigjën me Oliver Burke, por rezultati nuk ndryshoi.

Në pjesën e dytë Real Maridi u fut në lojë që të gjejë sa më shpejtë golin e qetësisë.

Pamje nga ndeshja (Foto: Denis Doyle/Getty Images)

Në mintuën e 50-të, Marco Asensio shënoi për 2-0 dhe goli u pranua vetëm pas rishikimit me VAR.

Karim Benzema dhe Rodrygo provuan për golin e tretë, por që nuk kishin sukses.

Deri në fund nuk kishte më gola dhe Real Madridi me këtë fitore shkon në kuotën e 80 pikëve, katër më shumë se Barcelona. /Telegrafi/