Real Madridi triumfon ndaj Sevillas falë një super-goli nga Luka Modric

Real Madridi ka triumfuar me shumë mund ndaj Sevillas me rezultat 1-0 në kuadër të javës së 26-të La Ligës.

Los Blancos shënuan qysh në minutën e 10-të me anë të Lucas Vazquez. Por që VAR-i e anuloi për faull.

Dy skuadrat patën shanse të mira shënimi në pjesën e parë, por që nuk ia dolën t’i konkretizonin ato.

Në 45 minutat e dytë ishte një ritëm edhe më i lartë nga vendasit, që dominuan totalisht.

Federico Valverde (49’) ishte i pafat, pasi një gjuajtje të tij e ndali shtylla e djathtë.

Raste të mira shënimi lëshuan edhe Rodrygo dhe Vinicius Junior, ndërsa portieri Orjan Nyland bëri pritje bravuroze.

Heroi i Real Madridit doli të ishte Luka Modric, që u inkuadrua në minutën e 75-të në vend të Nacho Fernandez.

Kroati realizoi një gol të bukur në minutën e 81-të, duke mposhtur portierin e Sevillas me një goditje nga distanca.

Pas javës së 26-të, Real Madridi vazhdon të jetë lider me 65 pikë, ndërsa në xhiron e 27-të takohen me Valencian. /Telegrafi/

Nënshkrimi i Mbappes ka shkaktuar tension në zhveshtoren e Real Madridit

Bellingham u pyet se kush është lojtari më i mirë me të cilin ka luajtur, ai zgjedh dy

United i gatshëm të ofrojë Greenwoodin dhe para për yllin e Barcelonës

Bisedimet kanë nisur, Jose Mourinho befason të gjithë me skuadrën e tij të re

"Mjekët më thanë se së shpejti do të vdes", Ish-portieri gjerman tregon sëmundjen e rëndë me të cilën po përballet