LAJMI I FUNDIT:

Real Madridi pritet t’i japë Bellinghamit numrin legjendar pas transferimit

Real Madridi pritet t’i japë Bellinghamit numrin legjendar pas transferimit

Real Madridi pritet të lidh përfundimisht një marrëveshje për Jude Bellingham në të ardhmen e afërt, me një tarifë të rënë dakord me Borussia Dortmund për të nënshkruar me mesfushorin anglez.

Reklama

Tashmë po bëhen përgatitjet për ardhjen e Bellingham dhe një nga çështjet që po trajtohet është numri i tij i skuadrës.

Sipas gazetës Mundo Deportivo, Real Madridi dëshiron t’i japë atij numrin shtatë, një nga më legjendarët, pasi lidhet shumë me historinë e klubit.

Borussia Dortmund e konfirmon se Jude Bellingham është afër Real Madridit – zbulon shifrat e transferimit
Lexo po ashtu Borussia Dortmund e konfirmon se Jude Bellingham është afër Real Madridit – zbulon shifrat e transferimit

Pas largimit të Eden Hazard, numri është i lirë për këdo dhe Real Madrid dëshiron t’ia japë Bellinghamit, megjithëse kjo do të thotë se 19-vjeçari do të duhet të heqë dorë nga numrin i preferuar “22”, të cilën ai e mbajti te Birmingham City dhe Dortmund.

Antonio Rudiger aktualisht mban fanellën me numrin 22 te Real Madrid, edhe pse ekziston mundësia që ai të heqë dorë nga kjo nëse Bellingham kërkon numrin e tij fantastik.

Pas kohës katastrofike të Hazardit, Real Madridi dëshiron të forcojë numrin7, për këtë arsye ata duan t’ia japin Bellinghamit. Mbetet për t’u parë nëse ai i pranon vërtet dëshirat e klubit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Serie A
'Nuk është lojë e ndershme' - Tebas sulmon Real Madridin pas pretendimit të tyre për gjyqtarët

'Nuk është lojë e ndershme' - Tebas sulmon Real Madridin pas pretendimit të tyre për gjyqtarët

La Liga
Katër emra në radarin e Real Madridit për pasardhës të mundshëm të Carlo Ancelottit

Katër emra në radarin e Real Madridit për pasardhës të mundshëm të Carlo Ancelottit

La Liga
Napoli poston komunikatë për rastin e Osimhen – nuk i kërkon falje lojtarit për videon në TikTok

Napoli poston komunikatë për rastin e Osimhen – nuk i kërkon falje lojtarit për videon në TikTok

Serie A
Kalo në kategori