LAJMI I FUNDIT:

Real Madridi mposht me penallti Valencian, kalon në finale të Superkupës së Spanjës

Real Madridi mposht me penallti Valencian, kalon në finale të Superkupës së Spanjës

Koha e rregullt dhe vazhdimet mes Real Madridit dhe Valenicas u mbyllën me rezultat të barabartë 1-1, ndërsa pas penalltive në finale të Superkupës së Spanjës kaluan mbretërit.

Ndeshja nisi shumë mirë me raste, ku fillimisht rrezikuan Karim Benzema dhe Fede Valverde për Real Madridin, ndërsa pas tyre ishte momenti i Edison Cavanit, por që rrjetat heshtën.

Vinicius Junior rrezikoi në minutën e 30-të, por gjuajtja e tij u prit nga Giorgi Mamardashvili.

Në minutën e 38-të, mbretërit fituan penallti, ndërsa nga pika e bardhë ishte i saktë Benzema për 1-0.

Por me të filluar pjesa e dytë, ‘lakuriqët’ arritën të barazonin rezultatin, me Toni Laton që asistoi të Samuel Dias Lino që shënoi për 1-1.

Reklama

Ndeshjen ka mundur ta mbyll Vinicius, por gjuajtja e tij sërish u nga portieri.

Reklama

Në vazhdime kishte raste, sidomos me Realin që rrezikoi me Vinicius dhe Toni Kroos, por të dy gjuajtjet u pritën nga Mamardashvili.

Valencia rrezikoi me Francisco Perez, por edhe ky dështoi të qëllonte cakun.

Ndeshja shkoi në penallti, ku më të sigurt u treguan lojtarët e Real Madridit që fituan për të kaluar në finale të Superkupës së Spanjës./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Lista me trajnerët më të paguar në botë, fituesi i shumëfishtë i Ligës së Kampionëve është i shtati

Lista me trajnerët më të paguar në botë, fituesi i shumëfishtë i Ligës së Kampionëve është i shtati

Ndërkombëtare
Humbi 1 milion euro në një dorë pokeri, reagimi i çuditshëm i Neymarit ka befasuar të gjithë

Humbi 1 milion euro në një dorë pokeri, reagimi i çuditshëm i Neymarit ka befasuar të gjithë

Ligue 1
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Serie A
Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

La Liga
Nagelsmann nuk u përshëndet nga plotë 14 futbollistë të Bayernit, ndër ta edhe shumë senator të ekipit

Nagelsmann nuk u përshëndet nga plotë 14 futbollistë të Bayernit, ndër ta edhe shumë senator të ekipit

Bundesliga
Kalo në kategori