0Shares

Real Madridi dhe Manchester Unitedin janë gati të bëjë çmendurinë për të nënshkruar me brazilianin e PSG-së, Neymar.

Fillimisht ishte e përditshmja Marca, që shkruan se Florentino Perez e do me çdo Neymarin.

Për ta marrë atë nga PSG, që pagoi 222 milionë euro, ‘Los Blancos’ janë gati të paguajnë 400 milionë euro.

Në anën tjetër Manchester United duket që e kanë edhe më seriozisht.

Sipas ‘Le10Sport’, United po përgatit plot 500 milionë euro për sulmuesin.

Mourinho po kërkon një yll për sulmin e skuadrës së tij. Kandidati kryesor deri tani ka qenë Antoine Griezmann, por orët e fundit duket se vështrimi i “Djajve të Kuq” është hedhur nga braziliani.

Neymar ka shënuar 20 gola dhe ka dhënë 14 pasime për gol në 22 ndeshjet që ka luajtur deri tani me PSG. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)