Real Madridi bëhet lider i La Liga-s në fitoren e vështirë ndaj Valladolidit

Valladolid vs Real Madrid (Foto: Denis Doyle/Getty Images/Guliver)

Real Madridi ia ka dalë të mposhtë Real Valladolidin me rezultat minimal 1-0 në kuadër të javës së 21-të në La Liga.

Vendasit u shkaktuan shumë probleme Los Blancosve, pasi i ndalën në pjesën e parë, duke mos i lënë të shënojnë.

45 minutëshi i dytë filloi më mirë për ta, pasi ishin më kërkues dhe arritën të afroheshin më shumë te porta e Valladolidit.

Por, momenti më kryesor i ndeshjes ishte në minutën e 78-të, atëherë kur Nacho Fernandez shënoi golin e fitores me një asistim Toni Kroos.

Valladolidi arriti të shënonte golin e barazimit, mirëpo ajo u anulua nga gjyqtari Ricardo de Burgos Bengoetxea shkaku i pozitës jashtë loje.

Pas 100 ditësh, Real Madridi ka rimarrë kreun e La Liga-së, me 46 pikë, tri më shumë se Barcelona, ndërsa në xhiron e 22-të do të përballen me Atletico Madridin, por fillimisht do të luajnë kundër Zaragozas në Kupën e Mbretit. /Telegrafi/

Araujo merr vendim për të ardhmen

Tevez u dërgua me urgjencë në spital në Buenos Aires pas dhimbjeve të mëdha në gjoks, argjentinasi mbetet ende i shtrirë

A u vodh Barcelona në El Clasico? Cafu deklarohet shkurt dhe qartë

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

"Ish-gjyqtari më i pasur në botë", është pronari i dy super bizneseve dhe ka pasuri neto më shumë se Mike Tyson