Real Madridi ka fituar me rezultat 2-0 në shtëpi ndaj Getafes në ndeshjen e vlefshme për javën e 31-të në La Liga.

Los Blancos kanë vazhduar serinë pozitive në kampionat duke marrë fitoren e radhës dhe duke vazhduar si favorit për të fituar titullin kampion.

Golat në këtë fitore të ekipit të Carlo Ancelottit u shënuan nga Casemiro (38’) dhe Lucas Vazquez (68’).

Real Madridi fiton pa vështirësi ndaj Getafes dhe vazhdon si favorit drejt titullit Real Madridi fiton pa vështirësi ndaj Getafes dhe vazhdon si favorit drejt titullit

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte pikërisht spanjolli Vazuqez, i cili u notua me 8.4.

Në anën tjetër, nota më e ulët e takimit shkoi për kapitenin e Getafes, Djene që u vlerësua me notë 6.1.

Notat e lojtarëve

/Telegrafi/