Real Madridi ka fituar me rezultat 2-0 në shtëpi ndaj Getafes në ndeshjen e vlefshme për javën e 31-të në La Liga.

Los Blancos kanë vazhduar serinë pozitive në kampionat duke marrë fitoren e radhës dhe duke vazhduar si favorit për të fituar titullin kampion.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me lojë më të mirë dhe dominim te Realit, por edhe përkundër rasteve, vetëm një herë shënuan.

Goli i vetëm në këtë pjesë erdhi në minutën e 38-të dhe ishte Casemiro, i cili pas asistimit të Vinicius Junior shënoi nga afërsia për 1-0.

Në pjesën e dytë, përsëri u zhvillua lojë e njëjtë, me Realin skuadër më të mirë dhe me një gol të shënuar.

Në këtë pjesë, goli i vetëm u shënua në minutën e 68-të me anë të Lucas Vazquez, i cili shënoi për 2-0 dhe ky goli të ishte rezultati përfundimtar.

Pas kësaj fitore, Los Blancos e shohin veten në pozitën e parë me 72 pikë, ndërsa Getafe renditet e 14-të me 32 pikë.

Në ndeshjen e ardhshme, Reali udhëton te Sevilla, teksa Getafe e pret Villarrealin. /Telegrafi/