LAJMI I FUNDIT:

RB Leipzig demolon Mainzin, Timo Werner mbylli ndeshjen me het-trik

RB Leipzig demolon Mainzin, Timo Werner mbylli ndeshjen me het-trik

Rasenball Sport Leipzig e ka demoluar Mainzin në kuadër të javës së 27-të në Bundesliga duke e mposhtur 5-0 në udhëtim.

Pas vetëm 11 minutash lojë, Timo Werner shënoi golin e parë për skuadrën e tij, me një asistim të Konrad Laimer.

Por, RB Leipzig vazhdoi me presion edhe më të lartë, e që arriti të dyfishonte rezultatin më anë të Yussuf Poulsen (23′), që u shërbye mjaftë mirë nga Marcel Sabtizer.

Ishte minuta e 36-të kur të dy lojtarët e golit të dytë ndryshuan rolet e tyre, për të shënuar edhe golin e tretë ndaj vendasve.

45 minutëshi i dytë ishte disi më i qetë, pasi RB Leipzig arriti të shënonte vetëm dy gola.

Reklama

Werner në minutën e 48-të arriti të shënonte golin e tij të dytë personal dhe të katërtin për skuadrën e tij më një asistim të Kevin Kampl.

Reklama

Por, sulmuesi gjerman nuk ndaloi me kaq dhe realizoi het-trik në minutën e 75-të, duke u asistuar nga Poulsen, e kështu morën një fitore bindëse.

Pas javës së 27-të RB Leipzigu gjendet në pozitën e tretë me 54 pikë, derisa Mainzi lufton për mbijetesë duke u renditur në vendin e 15-të me 27 sosh.

Në javën e 28-të, Leipzigu do të takohet me Hertha Berlinin, ndërsa Mainz i shkon Union Berlinit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Lista me trajnerët më të paguar në botë, fituesi i shumëfishtë i Ligës së Kampionëve është i shtati

Lista me trajnerët më të paguar në botë, fituesi i shumëfishtë i Ligës së Kampionëve është i shtati

Ndërkombëtare
Humbi 1 milion euro në një dorë pokeri, reagimi i çuditshëm i Neymarit ka befasuar të gjithë

Humbi 1 milion euro në një dorë pokeri, reagimi i çuditshëm i Neymarit ka befasuar të gjithë

Ligue 1
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Serie A
Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

La Liga
Abramovich financoi fshehurazi klubin holandez duke investuar 117 milionë euro

Abramovich financoi fshehurazi klubin holandez duke investuar 117 milionë euro

Ligat tjera
Kalo në kategori