LAJMI I FUNDIT:

RB Leipzig – Bayern Munich, formacionet e mundshme të finales së superkupes gjermane

RB Leipzig – Bayern Munich, formacionet e mundshme të finales së superkupes gjermane

RB Leipzig dhe Bayern Munich do ta diskutojnë finalen e Superkupës së Gjermanisë.

Reklama

Dy skuadrat e fuqishme gjermane e nisin sezonin e ri me një finale, ku qëllimi është që të fitohet trofeu i parë.

Leipzig vjen në këtë finale si fituesi në fuqi i Kupës së Gjermanisë, derisa Bayern Munich si kampioni në fuqi i vendit.

Dy trajnerët kanë pjesën më të madhe të futbollistëve në dispozicion, derisa synojnë triumfin në finalen e madhe që zhvillohet në Leipzig.

Formacionet e mundshme:

RB Leipzig: Gulacsi; Simakan, Orban, Halstenberg; Henrichs, Kampl, Laimer, Angelino; Nkunku, Silva, Olmo

Bayern Munich: Neuer; Davies, Hernandez, De Ligt, Mazraoui; Kimmich, Gravenberch; Sane, Muller, Mane; Gnabry. /Telegrafi/