Aaron Ramsey  është mesfushor sulmues që luan për Arsenalin, por me gjasë do të bashkohet me Juventusin pasi 10 sezoneve të kaluara me Gunners.

Ramsey ka shënuar 61 gola në 354 ndeshje për Arsenalin dhe ka qenë një nga lojtarët më të rëndësishëm të tyre në dekadën e fundit.

Ai tani mund të ketë një mundësi që të luajë në kampionatin italian së bashku me lojtarë si Cristiano Ronaldo dhe Paolo Dybala.

I fundit që mund të bashkohet me Juventusin

Juventusi është klubi më i suksesshëm italian, ku do të mund të shkëlqente dhe të rritej edhe më shumë individualisht.

Edhe Arsenali është shumë u sukseshëm, sidomos në Angli, ku ka fituar 13 tituj kampion.

Të dy klubet kanë pasur pesë lojtarë që kanë luajtur në të dy klubet që padyshim janë legjendare. /Telegrafi/

# 1 Thierry Henry

#2  Patrick Vieira

#3 Stephan Lichtsteiner

#4 Wojciech Szczesny

#5 Nicolas Anelka