LAJMI I FUNDIT:

Ramsey drejt rikthimit në Ligën Premier, tani kërkohet edhe nga Crystal Palace

Ramsey drejt rikthimit në Ligën Premier, tani kërkohet edhe nga Crystal Palace

Aaron Ramsey është i vendosur për tu rikthyer në elitën e futbollit anglez Ligën premier.

Mesfushori uellsian nuk ka arritur të lë gjurmë në Itali dhe rikthimi në futbollin anglez duket i pashmangshëm.

Newcastle United vazhdon të mbetet favoriti kryesor për uellsianin, por gara për të po bëhet më e ashpër çdo ditë.

Everton, Leeds United dhe Aston Villa gjithashtu kanë shprehur interesim për transferimin e mesfushorit me përvojë.

Garës së fundmi i është shtuar edhe skuadra londineze Crystal Palace, pasi trajneri Patrick Viera e vlerëson shumë atë.

“Ramsey është një futbollist që bën diferencën. Nëse ai dëshiron të rikthehet në Angli, mund të jetë një goditje e madhe për ne”, ka deklaruar Vieira. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Xabi Alonso tregon se çfarë mendoi ai dhe stafi pas ‘lëndimit’ të Granit Xhakës

Xabi Alonso tregon se çfarë mendoi ai dhe stafi pas ‘lëndimit’ të Granit Xhakës

Bundesliga
Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Bundesliga
Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Bundesliga
Gjiganti evropian kërkon transferimin e Theo Hernandezit, nuk është Real Madridi

Gjiganti evropian kërkon transferimin e Theo Hernandezit, nuk është Real Madridi

Bundesliga
“Ai është praktikisht gati”, Real Madridit është afër t’i kthehet ylli i skuadrës

“Ai është praktikisht gati”, Real Madridit është afër t’i kthehet ylli i skuadrës

La Liga
Real Madridi me kërkesë të Ancelottit i ka ofruar Modricit një pozitë të re në klub

Real Madridi me kërkesë të Ancelottit i ka ofruar Modricit një pozitë të re në klub

La Liga
Kalo në kategori