LAJMI I FUNDIT:

Ramos pas ndeshjes: E rëndësishme ishte fitorja ndaj Kosovës

Ramos pas ndeshjes: E rëndësishme ishte fitorja ndaj Kosovës

Luis Enrique vendosi të linte Sergio Ramosin në stol për ndeshjen e Spanjës kundër Kosovës në ndeshjen kualifikuese të Kupës së Botës të mërkurën mbrëma, me kapitenin e La Rojas që erdhi vetëm si zëvendësim në minutën e 86-të.

Reklama

Ka qenë një debat i përhapur në Spanjë pasi Ramos luajti 45 minutat e para kundër Greqisë para se të zëvendësohej pranë rezultatin 1-0, por La Roja vazhdoi të barazojë 1-1 pa kapitenin e tyre në fushë. Disa ditë më vonë, ai nuk luajti aspak në fitoren 2-1 jashtë Gjeorgjisë, ndërsa u kthye në fund ndaj Kosovës në fitoren 3-1.

“Është gjithmonë e rëndësishme që të luajmë ndeshje dhe të arrijmë objektivin tonë, që ishte të shtonim këto tre pikë. Qoftë një minutë, një lojë e tërë, gjysmë ndeshje, nuk është vendimi im, është i trajnerit”, ka thënë fillimisht Ramos pas ndeshjes.

Luis Enrique: Më pëlqeu mënyra si luajti Kosova, nuk dua të flas për politikë
Lexo po ashtu Luis Enrique: Më pëlqeu mënyra si luajti Kosova, nuk dua të flas për politikë

“Unë jam duke bërë shumë mirë, pak nga pak kam gjetur ritmin tim pas një dëmtimi të madh në gju”.

“Trajneri Luis Enrique ishte i qartë. Gjithçka që ndodh me mua hiqet nga konteksti; realiteti është një gjë dhe kjo është ajo që tha trajneri”.

“Unë jam thjesht një lojtar tjetër dhe kur të luaj si titullar do të jem aq i lumtur sa sot”

“Gjëja e rëndësishme ishte të luajmë dhe të kontribuojmë diçka dhe të arrijmë objektivin që, pas atij barazimi kundër Greqisë, ishte e rëndësishme të fitonim në rrugën drejt Kupës së Botës”, përfundoi kapiteni i Spanjës. /Telegrafi/