Trajneri gjerman, Ralf Rangnick, pritet të marr drejtimin e Milanit, por ai në të kaluarën ka zbuluar aq shumë talentë, sa që ka fituar respektin e të gjithëve.  

Ai në karrierën e tij ka drejtuar klube si VfB Stuttgart, Hannover 96, Schalke 04, 1899 Hoffenheim dhe RB Leipzig.

I njohur si “Profesori”, ai ka zbuluar disa nga yjet më të mëdha që sillen aktualisht, ndërsa së fundmi punonte si zbulues talentesh i klubeve të Red Bull.

Katër lojtarë që luajnë të Liverpooli dhe sot vlejnë afro 400 milionë euro, hapat e parë në profesionalizëm i kanë marrë me të si trajner.

Mbrojtësit, mesfushorët dhe sulmues, lojtarë të të gjitha pozitave, blihen me investime të vogla dhe shiten për shuma të mëdha.

Roberto Firmino

Sadio Mané

Naby Keita  

Joshua Kimmich

Timo Werner

Erling Haaland

Takumi Minamino  

Joel Matip  

Diego Demme

Dominik Szoboszlai

Teemu Pukki

Gylfi Sigurdsson

Dayot Upamecano

Emil Forsberg

/Telegrafi/