Matthijs de Ligt është njëri nga emrat më të përfolur në këtë afat kalimtar, por e ardhmja e tij ende nuk është vendosur.

Mbrojtësi holandez ka shkëlqyer me fanellën e Ajaxit këtë sezon, duke ndihmuar klubin të shpallet kampion në Eredivise dhe nën-kampion në Ligën e Kampionëve.

De Ligt ka dhuruar paraqitje të mira edhe me Holandën dhe kjo ka bërë që ai të lidhet me një numër të madh skuadrash evropiane.

Të gjitha lajmet rreth De Ligt Të gjitha lajmet rreth De Ligt

Gjatë të mërkurës u përfol për një arritje të marrëveshjes mes De Ligt dhe Paris Saint-Germain, por agjenti i tij i ka mohuar këto zëra.

Matthijs de Ligt (Foto: Dean Mouhtaropoulos/Getty Images/Guliver)

Agjenti Mino Raiola hodhi poshtë pretendimet se ishte në  Francë  për të finalizuar lëvizjen e de Ligt në  PSG duke e cilësuar këtë si “lajm i rremë”.

“Ky është një shembull klasik i lajmeve të rreme”, ka deklaruar Raiola për ANSA. /Telegrafi/