LAJMI I FUNDIT:

Rafael Leao zgjedh përfundimisht numrin e ri te Milani

Rafael Leao zgjedh përfundimisht numrin e ri te Milani

Rafael Leao thuhet se do të mbajë veshur fanellën me numër 10 te Milani sezonin e ardhshëm, pas kthimit të Brahim Diaz në Real Madrid.

Reklama

Real Madrid konfirmoi rikthimin e Brahimit Diaz në Santiago Bernabeu sot (e shtunë), pasi sanjolli kaloi tre sezone në huazim në San Siro.

Antonio Vitiello i Milannews pretendon se kthimi i Brahim Diaz në kryeqytetin spanjoll e ka shtyrë Leaon të ndryshojë numrin e fanellës së tij për sezonin e ardhshëm.

Cilin numër fanelle mund të mbajë Leao për Milanin sezonin e ardhshëm?
Lexo po ashtu Cilin numër fanelle mund të mbajë Leao për Milanin sezonin e ardhshëm?

Sulmuesi portugez mendoi të mbante fanellën me numër 7, por përfundimisht vendosi të zgjedhë numrin 10, të cilin Diaz e kishte mbajtur veshur gjatë dy sezoneve të fundit dhe tani është në dispozicion.

Leao nënshkroi një zgjatje të kontratës me Milanin deri në vitin 2027 pak ditë më parë, duke u bërë fituesi më i madh në San Siro me një pagë 7 milionë euro në vit.

Portugezi ka një klauzolë të re 175 milionë euro të përfshirë në kontratën e tij me gjigantët e Serie A.

Ai ka shënuar 43 gola në 163 paraqitje, me kuqezinjtë që fituan Scudetton në sezonin 2021/22, kur ai u emërua lojtari më i mirë i sezonit në ligën më të mirë të Italisë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Serie A
'Nuk është lojë e ndershme' - Tebas sulmon Real Madridin pas pretendimit të tyre për gjyqtarët

'Nuk është lojë e ndershme' - Tebas sulmon Real Madridin pas pretendimit të tyre për gjyqtarët

La Liga
Fenerbahce e ka nisur në mënyrën më të mirë edicionin e ri – gjashtë ndeshje, gjashtë fitore dhe golaverazh fantastik

Fenerbahce e ka nisur në mënyrën më të mirë edicionin e ri – gjashtë ndeshje, gjashtë fitore dhe golaverazh fantastik

Ligat tjera
Barcelona njofton fitime mbi 300 milionë euro për sezonin 2022/2023

Barcelona njofton fitime mbi 300 milionë euro për sezonin 2022/2023

La Liga
Kalo në kategori