LAJMI I FUNDIT:

Qytetet suedeze goditen nga katër shpërthime brenda një ore

Qytetet suedeze goditen nga katër shpërthime brenda një ore
Reklama

Ekspertët e skuadrave për bomba janë telefonuar pasi në disa qytete të Suedisë janë dëgjuar katër shpërthime brenda një ore, është thënë nga policia e këtij vendi.

Pak minuta pas orës 11, policia në Gothenburg ka pranuar telefonatë për dy shpërthime në dy adresa të ndara, që kishin ndodhur në një distancë kohore prej 10 minutash.


“Që të dy këto vende janë evakuuar dhe rrethuar nga forca të shumta të policisë, përfshirë ekipet e bombave”, njoftoi policia.

“Deri më tani nuk raportohet për persona të lënduar apo dëme materiale”, u tha nga policia suedeze, transmeton Telegrafi.

Më pak së një orë më vonë, dy shpërthime tjera u raportuan në Norsborg, në periferi të Stokholmit dhe Nykoping rreth 100 kilometra në jug të kryeqytetit.

Që të katër shpërthimet kanë ndodhur në ndërtesa kolektive. Në anën tjetër, policia e Gothernburgut i kanë thënë agjencisë France-Press se është herët të spekulohet për motivin e shpërthimeve. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë

"A mund të më lini të qetë? Ju lutem!" - Lavrov nxehet keq në samitin e OSBE-s në Shkup

Botë
Shpërthime të forta në Gaza, 32 të vdekur brenda tre orëve pas sulmeve të premten

Shpërthime të forta në Gaza, 32 të vdekur brenda tre orëve pas sulmeve të premten

Azia
Arkeologët zbulojnë një piramidë të jashtëzakonshme - raportohet se është 27 mijë vjeçare

Arkeologët zbulojnë një piramidë të jashtëzakonshme - raportohet se është 27 mijë vjeçare

Botë
Vritet një gjeneral rus, u hodh në erë nga një shpërthim mine në Ukrainë - thonë burimet nga Kremlini

Vritet një gjeneral rus, u hodh në erë nga një shpërthim mine në Ukrainë - thonë burimet nga Kremlini

Evropa
Aksion i madh i EUROPOL-it në të gjithë Evropën, mbi 500 të arrestuar - pjesë e operacionit edhe Kosova

Aksion i madh i EUROPOL-it në të gjithë Evropën, mbi 500 të arrestuar - pjesë e operacionit edhe Kosova

Evropa
Izraeli rinis sulmet në Gazë pas përfundimit të armëpushimit

Izraeli rinis sulmet në Gazë pas përfundimit të armëpushimit

Azia
Kalo në kategori