LAJMI I FUNDIT:

Qytetarët e Ferizajt aktiv në raportimin e problemeve, nuk mungon reagimi i komunës

Qytetarët e Ferizajt aktiv në raportimin e problemeve, nuk mungon reagimi i komunës

Qytetarët e Ferizajt po tregohen mjaft aktiv në raportimin e problemeve që i rrethojnë. Derisa nuk ka munguar edhe reagimi i komunës duke sanuar problemet e infrastrukturës apo largimin e mbeturinave.

Me synim të ngritjes të qytetarisë aktive dhe llogaridhënies nga komunat, nga fillimi i këtij viti ndreqe.com dhe Telegrafi.com kanë filluar bashkëpunimin që raportimet e qytetarëve por edhe intervenimet e komunave të pasqyrohen drejtë dhe saktë.

Gjatë kësaj jave janë pasqyruar në platformë sanimet e dy problemeve të ndryshme në Ferizaj.

Raportohet për ndotje të mjedisit edhe në disa fshatra të Komunës së Obiliqit
Lexo po ashtu Raportohet për ndotje të mjedisit edhe në disa fshatra të Komunës së Obiliqit

Problemi i raportuar nga qytetarët e Komunës së Ferizajt, për gropë në rrugë është zgjidhur nga Komuna.

Poashtu raportimi për problemin me mbeturina nga qytetarët e Komunës së Ferizajt është zgjidhur nga Komuna.

Vazhdoni të raportoni për zgjidhje më të shpejt të problemeve në lagjen tuaj.

Platforma u mundëson qytetarëve të raportojnë lehtë dhe shpejt ankesat, ndërsa institucioneve komunale iu mundëson kanalizimin e këtyre kërkesave në një vend lehtë të qasshëm.

Aplikacioni ndreqe.com mund të shkarkohet nga sistemet IOS dhe Android.

Ndreqe.com mbështetet nga projekti “Kosovo Climate Promise Project” që implementohet nga UNDP Kosovo dhe financohet nga Qeveria e Japonisë. /Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
“Hija” e Zelenskyt, kush është shoku i fëmijërisë që e ruajti edhe në Tiranë

“Hija” e Zelenskyt, kush është shoku i fëmijërisë që e ruajti edhe në Tiranë

Lajme
I arrestuar në Serbi, Hasan Dakaj në gjendje të rëndë shëndetësore

I arrestuar në Serbi, Hasan Dakaj në gjendje të rëndë shëndetësore

Lajme
“Mesazhi ishte i qartë, lufta është afër”, ekspertët komentojnë samitin 'Ukraina – Evropa Juglindore': Nuk u mbajt rastësisht në Tiranë

“Mesazhi ishte i qartë, lufta është afër”, ekspertët komentojnë samitin 'Ukraina – Evropa Juglindore': Nuk u mbajt rastësisht në Tiranë

Siguri
Zelensky sfidoi masat e sigurisë në Tiranë, përshkon në këmbë një pjesë të kryeqytetit shqiptar

Zelensky sfidoi masat e sigurisë në Tiranë, përshkon në këmbë një pjesë të kryeqytetit shqiptar

Lajme
Ekzekutimi u bë në sy të motrës, vrasja e shqiptarit nga Shkodra dyshohet se ndodhi pas aferës me gruan e ish-ortakut

Ekzekutimi u bë në sy të motrës, vrasja e shqiptarit nga Shkodra dyshohet se ndodhi pas aferës me gruan e ish-ortakut

Lajme
Projektligji për shëndetin riprodhues, Reshitaj: Mund të ketë martesa mes vëllait e motrës

Projektligji për shëndetin riprodhues, Reshitaj: Mund të ketë martesa mes vëllait e motrës

Sociale
Kalo në kategori