Qysh në debutim, Harry Kane me gol dhe asistim në startin e Bundesligës – Bayerni i pamëshirshëm ndaj Werderit

Bayern Munich e ka filluar mbrojtjen e titullit në edicionin 2023/24 me fitore bindëse 4-0 në udhëtim te Werder Bremeni.

Pas vetëm katër minutash lojë, Bavarezët kaluan në epërsi me anë të Leroy Sane, që u asistua prej Harry Kane, që është asistimi i tij i parë në ligën gjermane.

Ëerderi kishte një gol të anuluar në minutën e nëntë, pasi Niclas Fullkrug ishte në pozitë jashtë loje.

Me kaq edhe përfundoi pjesa e parë, derisa në të dytën u shënuan edhe tre gola të tjetër .

Tani ishte radha për Kanen që të shënoi gol në debutimin e tij në Bundesligë.

Harry Kane hap llogarinë e golave te Bayern Munichu
Lexo po ashtu Harry Kane hap llogarinë e golave te Bayern Munichu

Ishte minuta e 74-të e takimit, kur Alphonso Davies asistoi te ish-ylli i Tottenhamit për 2-0, me këtë të fundit që padyshim ishte lojtari i ndeshjes për kampionin e elitës gjermane.

Por, Bayerni nuk u ndal me kaq, pasi Sane arriti edhe golin e tij të dytë personal dhe të tretin për ekipin e tij në minutën e 90+1-të, derisa Thomas Muller ishte asistuesi.

Për 4-0 u përkujdes Mathys Tel (90+4′), duke vulosur kështu fitoren e mysafirëve.

Në xhiron e dytë, Bayern Munichu do të ketë punë me Agusburgun. /Telegrafi/

Pas Salah-Klopp, Erling Haaland konfrontohet me Pep Guardiolan

Nga Spanja raportojnë se Lunin ka arritur marrëveshje me gjigantin e Ligës Premier

Jamie Vardy refuzoi të ngriste trofeun e Championship pasi dy lojtarë të Leicester nuk ishin afër tij

Granit Xhaka me 'predhën' e radhës në Bundesliga – super goli i tretë sezonal me fanellën e Bayer Leverkusen