Quagliarela i shënon Napolit golin e sezonit në Serie A, tifozët nuk iu besojnë syve

Pas dy fitoreve në Serie A, Napoli ka pësuar edhe humbjen e parë për sezonin 2018/19.

Sampdoria fitoi me rezultat 3-0 ndaj skuadrës napolitane, por kjo ndeshje vazhdon të komentohet për shkak të golit nga Fabio Quagliarella.

35-vjeçari shënoi në minutën e 75-të një gol me thembër duke befasuar të gjithë.

Shumica e tifozëve të pranishëm në stadiumin Luigi Ferraris nuk iu besonin syve pasi gola të tillë rrallë herë shikohen në futboll.

Edhe pse goli ishte fantastik, sulmuesi italian nuk festoi në shenjë respekti për ish-skuadrën e tij.

Lexo po ashtu Rrëfimi për film i Fabio Quagliarellas – Polici që ia montoi akuzat më të frikshme nga pedofilia deri te lidhje me mafinë (Foto)

Vlen të theksohet se dy golat tjerë në këtë takim u shënuan nga Gregoire Defrel.

Pas kësaj humbje Napoli renditet në vendin e pestë me gjashtë pikë, kurse Sampdoria me një ndeshje më pak në pozitën e 12-të me tri pikë. /Telegrafi/

Zyrtare: Serie A do të ketë pesë skuadra në Ligën e Kampionëve për sezonin 2024/25

Emiliano Martinez shmang përjashtimin gjatë gjuajtjes së penalltive falë një rregulli pak të njohur – ai ngacmoi tifozët e Lille

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit  - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Ka pesë vite pjesë e klubit, çmimi qesharak i shitjes që Reali i ka vendosur yllit të skuadrës