LAJMI I FUNDIT:

QMK Maqedoni: Janë shuar 23 zjarre në ambiente të hapura

QMK Maqedoni: Janë shuar 23 zjarre në ambiente të hapura
Reklama

Nga Qendra për Menaxhimin e Krizave (QMK) bëjnë të ditur se dje ekipet e zjarrfikësve kanë pasur duart plot – kanë fikur 23 zjarre, por shumë punë ka pasur edhe ekipet e EVN-së, të cilët kanë intervenuar në 12 komuna ku për shkak të një stuhie lokale nga era e fortë ka pasur disa defekte dhe ndërprerje të furnizimit me energji elektrike.

“Zjarret në ambient të hapur, dje kanë qenë gjithsej 23 dhe ekipet e zjarrfikësve i kanë shuar të gjitha. 23 zjarre të shuara (të cilat dogjën pyje të përzier dhe me kërcell të ulët, bar të thatë, e diku mbeturina) kanë ndodhur në të gjitha anët e vendit në komunat: Dollnen, Novaci, Ilinden, Studeniçan, Saraj, Mogillë, Prilep, Strugë, Kërçovë, Shtip, Kumanovë, Bogovinë, Gostivar dhe në territorin e Qytetit të Shkupit”.


Në kombinim me zjarret dhe reshjet e forta lokale të rrëmbyeshëm me erëra më të forta ndikuan në ndërprerjen e energjisë elektrike në shumë vende ditën e djeshme.

Raste të tilla emergjente kanë ndodhur në Kratovë dhe në disa fshatra dhe vendbanime në gjithsej 12 komuna./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Momenti kur Policia e nxjerr të arrestuarin nga një banesë në Fushë Kosovë

Momenti kur Policia e nxjerr të arrestuarin nga një banesë në Fushë Kosovë

Kronika e Zezë
Plaçkitje dhe vrasje në shifra shqetësuese, ekspertët thonë se po rrezikohet siguria publike

Plaçkitje dhe vrasje në shifra shqetësuese, ekspertët thonë se po rrezikohet siguria publike

Donjeta Zeqiraj
Gruaja që u vra nga grabitësit në Prishtinë ishte shtetase e Suedisë, lajmi bën jehonë edhe në mediat atje

Gruaja që u vra nga grabitësit në Prishtinë ishte shtetase e Suedisë, lajmi bën jehonë edhe në mediat atje

Lajme
Pamje nga aksioni i policisë ku dyshohet se mbeti i vrarë njëri nga grabitësit e argjendarisë në Suharekë

Pamje nga aksioni i policisë ku dyshohet se mbeti i vrarë njëri nga grabitësit e argjendarisë në Suharekë

Lajme
Policia konfirmon vrasjen e njërit prej të dyshuarve për grabitjen në Suharekë - arreston katër të tjerë

Policia konfirmon vrasjen e njërit prej të dyshuarve për grabitjen në Suharekë - arreston katër të tjerë

Lajme
Maqedonia, Serbia, Bosnja, Mali i Zi dhe Shqipëria nënshkruajnë deklaratë për luftë kundër korrupsionit

Maqedonia, Serbia, Bosnja, Mali i Zi dhe Shqipëria nënshkruajnë deklaratë për luftë kundër korrupsionit

Politikë
Kalo në kategori